اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز ثبت نام نمایند

به گزارش گفتگوی عادلانه، به گزارش تجارت نیوز، در اطلاعیه شماره 4 کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راه حل کنترل همه گیری بیماری کرونا شده است.

اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز ثبت نام نمایند

در این اطلاعیه آغاز به کار مشاغل غیر پر خطر مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ 23 فرودین در استان های کشور و از 30 فروردین در تهران ذکر شده و آمده است:

1. برای آغاز فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح امروز آدینه می توانند در سامانه salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام کنند.

2. اصناف پس از تایید تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الکترونیکی - اخذ کد بهداشتی به وسیله سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت آغاز کنند

3. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : https://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف و مردم می باشد.

4. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید

5.یادآوری می شود کلیه واحدهای فراوری در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و احتیاج ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو آغاز بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.

6.فعالیت های صنفی که از بدو آغاز بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت های پرخطر اعلام و تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می شود.

7.براساس اعلام وزارت بهداشت فعالیتهای پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی - سینماها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید