اطلاعیه تامین اجتماعی در خصوص باطل شدن نسخه ها با صدور دفترچه جدید

به گزارش گفتگوی عادلانه، مدیر کل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به احتمال سوء استفاده از نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی و بروز خسارت به منابع سازمان تامین اجتماعی و بیمه شدگان، تدابیری اتخاذ شده که در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

اطلاعیه تامین اجتماعی در خصوص باطل شدن نسخه ها با صدور دفترچه جدید

به گزارش گروه اجتماعی گفتگوی عادلانه، بهروز کریمی گفت: به منظور صیانت از منابع سازمان، پیشگیری از تضییع حقوق ذینفعان و ممانعت از سوء استفاده های احتمالی، در زمان تعویض دفترچه درمانی، نسخه های موجود در دفترجه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند.

وی گفت: از آنجا که ممکن است نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی، مورد سوء استفاده توسط افراد سودجو قرار گیرد و از این طریق خسارات قابل توجهی به این سازمان، بیمه شده ها و افراد ذینفع وارد شود، در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شود.

وی گفت: با اجرای این مکانیسم ممکن است در مواردی نسخه های دارو، آزمایش و... که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته اند نیز ابطال و مشکلاتی برای مخاطبان ایجاد شود، از این رو به منظور به حداقل رساندن تبعات مکانیسم یادشده برای مخاطبان، کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری ها قبل از تعویض دفترچه در صورت مشاهده نسخ استفاده نشده موضوع را به بیمه شده اطلاع می دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه شدگان خواست حتی المقدور پس از اتمام تمامی برگ های دفترچه و بهره برداری از آن ها در مراکزی از قبیل: داروخانهها، آزمایشگاه ها و ... اقدام به تعویض دفترچه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اطلاعیه تامین اجتماعی در خصوص باطل شدن نسخه ها با صدور دفترچه جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه تامین اجتماعی در خصوص باطل شدن نسخه ها با صدور دفترچه جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید