امید برای درمان بیماری پارکینسون

دانشمندان روس ماده ای برای درمان بیماری پارکینسون یافتند.

امید برای درمان بیماری پارکینسون

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان موسسه شیمی آلی نووسیبیرسک پیروز به یافتن ماده ای شده اند که نورون های آسیب دیده در بیماری پارکینسون را بازسازی می نماید.

Fotolia / Petar Neychev

به گفته کنستانتین ولچو، پژوهشگر ارشد موسسه شیمی آلی نووسیبیرسک، این ماده سنتز شده فعالیت های حرکتی در حیواناتی که بصورت مصنوعی و با استفاده از نروکسین به این بیماری مبتلا شده اند را بازیابی می نماید اما قادر به بازسازی بافت عصبی آسیب دیده نیست.

بعدها، دانشمندان مواد مشتق شده ای را از این دارو به دست آوردند که برخی از آنها از کارایی بالاتری برخوردار بودند. یکی از آنها زنده ماندن نورون ها را بدون تأثیر بر رشد بافت های دیگر، که مشکل انکولوژی را از بین می برد، پشتیبانی می نماید.

ولچو در این خصوص گفت: ما پیروزیت کامل را به دست آوردیم زیرا که نورونهایی که توسط سم تحت تأثیر قرار می گیرند تقریبا به طور کامل بهبود می یابند. این به این معنی است که امیدواری نه تنها برای علائم، بلکه همچنین درمان واقعی بیماری پارکینسون با احیاء نورونها وجود دارد.

تا کنون، نتایج آزمایش ها بر روی موش ها مورد تایید قرار گرفته است. برای ادامه آزمایشات بر روی میمون ها محققان با مسائل اخلاقی و اقتصادی روبرو شدند. با این حال، آنها مطمئن نیستند که این ماده می تواند بر روی پستانداران عمل کند.

ولچو معتقد است که راه خروج از این وضعیت می تواند آزمایش بر روی سلول های افراد مبتلا به این بیماری، و همچنین ایجاد یک منبع علمی از ترکیباتی که در برابر این بیماری بصورت موثر آزمایش شده اند، هست.

بیماری پارکینسون، برای اولین بار توسط دانشمند بریتانیایی دکتر جیمز پارکینسون در سال 1817 میلادی توصیف شد و بنابراین نام این بیماری به او تعلق یافت. ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت، کندی حرکات، سختی و خشک شدن دست و پا و بدن و نداشتن تعادل این چهار علامت اصلی این بیماری را تشکیل می دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "امید برای درمان بیماری پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید برای درمان بیماری پارکینسون"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید