(تصاویر) موبایل فروشان تبریز مغازه های خود را بستند

کالای رجیست شده و گارانتی دار در بازار نیست که آن را بفروشیم، در خصوص گوشی های بدون کد هم که خودمان پول می ریختیم و گمرک آن را باز میکرد، الان سایت مربوطه را بسته اند.

(تصاویر) موبایل فروشان تبریز مغازه های خود را بستند

زندگی- موبایل فروشان بازار موبایل تبریز پس از تعطیلی مغازه ها در محوطه بازار تجمع کردند.

یکی از تجمع نمایندگان می گوید: به دلیل اجرای طرح رجیستری، شرکت ها نمی توانند گوشی وارد نمایند و ما گوشی رجیستر شده نداریم که بفروشیم و حدود یک هفته هست که هیچ درآمدی نداشته و عملا بیکاریم.

یکی دیگر از کسبه بازار موبایل تبریز می گوید: حدود یک هفته هست که هیچ شرکتی گوشی وارد نمی کند و گوشی هایی هم که در بازار هست قیمت خیلی بالایی دارند، اکثر موبایل فروشان قشر جوان هستند که عملا در شرایط کنونی بیکار هستند.

یکی دیگر از اصناف موبایل نیز می گوید: حدود یک هفته هست که سایت رجیستری را بسته اند و کلا نمی توانیم گوشی رجیست کنیم ، گوشی هایی که اخیرا فروخته شده و دست مردم هستند بدون رجیستری هستند و موقع اتمام مهلت قانونی، مردم آنها را پس می آورند، دلیل اینکه چرا سایت را بستند را هم نمی دانیم .

وی می افزاید: عملا گوشی قانونی در کشور نداریم و آنهایی که با کد هستند قیمت بالایی دارند و مشتری مجبور هست از 600 هزار تا یک میلیون تومان هزینه اضافی بپردازد.

وی ادامه می دهد: اکنون هم که حدود یک هفته هست سایت را بسته اند عملا فروش نداریم و در حال زیان دادن هستیم.

یکی دیگر از کسبه این بازار می گوید: ما هر روز ضرر می کنیم، گوشی از زمان مطرح شدن بحث رجیستری، گران شده است، کسی قدرت خرید ندارد، ما می خواهیم به مسائل ما رسیدگی نمایند، در این شرایط مالی هر کسی می خواهد برای خانواده خود نان شب تهیه کند. گوشی هایی که الان به مردم فروش رفته است یک ماه دیگر قطع می گردد.

معترض دیگری می گوید: یک و نیم ماه وقت داریم که گوشی هایی را که فروخته ایم رجیست کنیم؛ مشتری ها گوشی ها را برمی گردانند و ما مجبوریم مغازه ها را ببندیم.

وی ادامه می دهد: کالای رجیست شده و گارانتی دار در بازار نیست که آن را بفروشیم، در خصوص گوشی های بدون کد هم که خودمان پول می ریختیم و گمرک آن را باز میکرد، الان سایت مربوطه را بسته اند.

وی ادامه می دهد: دوستان ما به استانداری مراجعه کردند و جواب شنیده اند که فعلا منتظر بمانید، گمرک هم ظاهرا گفته فعلا قصد باز کردن سایت ندارد.

منبع: زندگی امروز

به "(تصاویر) موبایل فروشان تبریز مغازه های خود را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) موبایل فروشان تبریز مغازه های خود را بستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید