خبرنگاران اجازه مصادره نیازهای پزشکی از بخش خصوصی نیویورک صادر شد

به گزارش گفتگوی عادلانه، نیویورک- خبرنگاران- شهردار نیویورک از احتیاج این شهر به 15 هزار دستگاه تنفس مصنوعی و 85 هزار تخت بیمارستانی برای بیماران گرفتار کووید-19 اطلاع داد و گفت پلیس، آتش نشانی و کلانتر نیویورک اجازه مصادره احتیاجهای پزشکی از بخش خصوصی را دارند.

خبرنگاران اجازه مصادره نیازهای پزشکی از بخش خصوصی نیویورک صادر شد

بیل دی بلاسیو روز آدینه در نشست خبری مربوط به شرایط ویروس جدید کرونا در شهر نیویورک این مطلب را بیان کرد و اضافه کرد: ما به 45 هزار نیروی درمانگاهی، هفت هزار و 500 نفر نیروی بیمارستانی و همچنین 20 هزار تخت مراقبت های ویژه (آی سی یو) برای هفته پیش رو، احتیاج داریم.

وی ادامه داد: تصور کنید عزیزانتان به این دستگاه ها احتیاج داشته باشند تا زنده بمانند. پزشکان نمی توانند به آنها بگویند صبر کنید تا دستگاه برسد. از این رو، بخش های درمانی نیویورک همین الان به دستگاه تنفس مصنوعی احتیاج دارند.

شهردار نیویورک تاکید نمود آن دسته از بخش خصوصی که در برابر ارائه این تجهیزات پزشکی مقاومت نمایند، مقامات اجرای قانون اجازه استفاده از نیروی قهریه برای مصادره اموال را دارند.

تا این ساعت بر اساس گزارش های منتشر شده 266 هزار و 671 نفر در آمریکا به کووید-19 گرفتار شده اند که 6 هزار و 921 نفر جان خود را از دست داده اند.

در ایالت نیویورک هم تعداد بیماران کرونا از مرز 100 هزار نفر گذشته و تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری هم به 2 هزار و 540 نفر رسیده است.

استفاده همگانی از ماسک صورت/تداوم خانه نشینی

اداره بهداشت و درمان نیویورک هم روز آدینه به همه شهروندان توصیه کرد به هنگام خروج از منزل از ماسک صورت استفاده نمایند تا در جلوگیری از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا (کووید-19) یاری نمایند.

در این توصیه نامه البته تاکید شده است استفاده از ماسک صورت در برابر این بیماری مصونیت نمی دهد و ضروری است همچنان تا حدممکن در منزل بمانند به ویژه اگر بیمار باشند.

اداره بهداشت نیویورک تصریح نموده است حتی در صورت استفاده از ماسک و دستکش هم باید فاصله نزدیک به 2 متر بین خود و دیگران حفظ گردد و دوری جسمی و بهداشت مناسب همچنان تداوم یابد.

در این توصیه نامه خاطرنشان شده است استفاده از ماسک صورت یکی از اقدامات احتیاطی دیگری است که می توانیم برای یاری به جلوگیری از گسترش این ویروس استفاده کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اجازه مصادره نیازهای پزشکی از بخش خصوصی نیویورک صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجازه مصادره نیازهای پزشکی از بخش خصوصی نیویورک صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید