خبرنگاران کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد

به گزارش گفتگوی عادلانه، تهران- خبرنگاران- شورای کارشناسان علمی در توصیه هایی به دولت امانوئل مکرون اعلام کردند برای مهار ویروس کرونا، قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد.

خبرنگاران کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد

به گزارش روزنامه دیلی میل، شورای علمی سه شنبه شب به دولت امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه تاکید نمود: افزایش این اقدامات از مدت زمان اولیه دو هفته که اولین بار در سه شنبه گذشته اعمال شد، لازم است.

شورایی با حضور پزشکان و جامعه شناسان توسط وزارت بهداشت فرانسه تشکیل شده تا بهترین روش را برای مبارزه با کرونا به مکرون و دولت فرانسه ارائه دهد.

فرانسه از 17 مارس (27 اسفند 98) بیان کرد که مردم به جز در موارد ضروری و با مجوز قاونی حق خروج از منازل خود را ندارند و برای اعمال این قانون بیش از 100 هزار نفر از نیروهای پلیس را به کار گرفت.

ژروم سالومون مدیرکل سازمان بهداشت عمومی فرانسه بیان کرد، تا عصر سه شنبه به وقت محلی، حدود 2 هزار و 516 نفر که شرایط جسمی آنان وخیم است، در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

سالومون اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته آزمایش کرونای 434 تن دیگر مثبت اعلام شد. با این حساب شمار مبتلایان به کووید19 در این کشور به 22 هزار و 300 نفر رسید که نسبت به روز دوشنبه 12 درصد افزایش نشان می دهد.

با افزایش شمار جان باختگان ناشی از این بیماری در فرانسه این کشور پس از چین، ایتالیا، ایران و اسپانیا در ردیف پنجم واقع شده است.

همچنین دولت مکرون از بیم افزایش بیماری کرونا در زندان های این کشور، یکهزار و 600 تن از زندانیان را آزاد و بیان کرد که 3 هزار و 400 تن دیگر را نیز آزاد می نماید.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت دنیای تا روز سه شنبه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به 417 هزار و 654نفر رسید. از این تعداد 18هزار و 605 نفر جان باخته و 108 هزار و 302نفر بهبود پیدا نموده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید