خریداری اقلام موزه مشاغل توسط شهرداری تبریز

به گزارش گفتگوی عادلانه، علی مدبر، شهردار منطقه 8 فرهنگی - تاریخی تبریز با اشاره به عدم تجویز آئین نامه های مالی شهرداری برای خرید این اقلام، گفت: مدیریت شهری تبریز مطابق با آیین نامه های مالی خود قادر به خرید این اقلام نیست و حتی اگر امکان این خرید وجود داشته باشد، باید با مصوبه شورای شهر و بر اساس ارزیابی های کارشناسان رسمی دادگستری صورت بگیرد.

خریداری اقلام موزه مشاغل توسط شهرداری تبریز

وی از عزم جدی مدیریت شهری برای حفظ موزه مشاغل خبر داد و گفت: شهرداری تبریز مصمم به حفظ موزه مشاغل است و در این راستا با مجموعه داران خصوصی شهر رایزنی اجرا شده که آنها نیز حاضر شده اند بی هیچ چشم داشتی مجموعه خود را در اختیار موزه مشاغل قرار دهند که در همین ارتباط آقای سرابی اقدم نیز می تواند همچنان به عنوان مجموعه دار اقدام به عرضه اقلام خود در این موزه نماید.

مدبربا بیان این که مدیریت شهری تبریز نیز در راستای حمایت از هنرمندان و تاریخ شهر و مجموعه داران خصوصی، امکاناتی به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار داده است، ادامه داد: پیشتر مجموعه دار فوق در خیابان راسته کوچه و در مکانی نامناسب و انبارگونه اقدام به عرضه کلکسیون خود کرده بود که شهرداری تبریز این مکان فعلی و یخچال تاریخی له له بئیگی را در اختیار ایشان قرار داد و حتی زمینه بلیط فروشی در این مکان را نیز فراهم کرد تا به محلی برای کسب درآمد وی تبدیل شود.

وی واگذاری تعداد 9 باب مغازه رایگان به مجموعه دار موزه مشاغل را مورد اشاره قرار داد و افزود: این مغازه ها به صورت رایگان در اختیار وی قرار گرفت تا کلکسیون شخصی خود را در این مغازه ها عرضه کند.

مدبر مدعی شد: تلاش این مجموعه دار این است که اقلام را به شهرداری بفروشد که ما نمی توانیم خارج از قیمت کارشناس رسمی دادگستری آن ها را خریداری کنیم.

همچنین، با اقدام 2 مجموعه دار تبریز در جمع آوری مجموعه های خود از موزه بازار و مشاغل قدیمی تبریز، این مکان فرهنگی پس از چهار سال فعالیت، روز گذشته تعطیل شد.

تعطیلی موزه مشاغل تبریز در روز جهانی موزه، 29 اردیبهشت، در حالی رخ داد که محمد علی جدیدالاسلام و رضا سرابی اقدام بی توجهی شهرداری به خواسته هایشان را دلیل برچیدن ناخواسته مجموعه هایشان از این موزه اعلام کردند.

موزه مشاغل تبریز 21 اردیبهشت ماه 1396 در سفر زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهوری و رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، به تبریز با حضور جمعی از مقام های شهری و استانی افتتاح شد.

برچیده شدن موزه مشاغل و بازار در روز جهانی موزه، بازتاب گسترده ای در افکار عمومی داشت و در فضا مجازی به سرعت دست به دست شد.

ایرنا

منبع: گردشبان

به "خریداری اقلام موزه مشاغل توسط شهرداری تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداری اقلام موزه مشاغل توسط شهرداری تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید