خرید زمین های قولنامه ای ، بلای جان مردم

به گزارش گفتگوی عادلانه، متاسفانه خرید و فروش زمین قولنامه ای مشکلاتی را برای مردم در پی داشته است، تا جایی که بعضی از نهادهای رسمی قانون گذار و مرتبط با این حوزه به مردم توصیه می نمایند که از خرید زمین های قولنامه ای پرهیز نمایند.

خرید زمین های قولنامه ای ، بلای جان مردم

به گزارش گفتگوی عادلانه به نقل از دنیای اقتصاد ، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور با اشاره به مسائل موجود در این نوع از خرید و فروش ها به مردم هشدار داد و گفت : مردم باید از خرید زمین های قولنامه ای خودداری نمایند . چرا که بخش قابل توجهی از نزاع هایی که در محاکم قضایی مطرح می گردد ناشی از معاملات قولنامه ای املاک است.

تویسرکانی درباره ورود سازمان ثبت به موضوع زمین های مفقوده اضافه نمود : براساس قانون باید این زمین ها متعلق به دولت باشد مگر در خصوص زمین هایی که اسناد متقن در رابطه با آنها وجود دارد . در قانون جامع حدنگار(کاداستر) قرار بود نهادهای دولتی این مساله را اعلام نمایند ، اما این کار تا کنون انجام نشده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد با اشاره به وظیفه متولیان این حوزه توضیح داد : دستگاه ها باید مستندات مربوط به حوزه املاک را به سازمان ثبت ارائه دهند.

منبع: پیام دلتا

به "خرید زمین های قولنامه ای ، بلای جان مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید زمین های قولنامه ای ، بلای جان مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید