درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می شنویم، سال گذشته 3 برابر درآمد 2 سال پیش به فوتبال کشور تقدیم کردیم

به گزارش گفتگوی عادلانه، صادق درودگر، رئیس سازمان مالی فدراسیون فوتبال گفت که این سازمان سال گذشته سه برابر درآمد دو سال پیش درآمدزایی داشته است.

درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می شنویم، سال گذشته 3 برابر درآمد 2 سال پیش به فوتبال کشور تقدیم کردیم

به گزارش گفتگوی عادلانه، صادق درودگر در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی درباره مشکل توپ های لیگ برتر فوتبال گفت: این قضیه مثل این است که از کارخانه بنز ماشین بخرید و کارخانه ایرانخوردو بگوید می خواهیم اشکالات آن را رفع کنیم! کارخانه دربی استار به لیگ های هلند و بلژیک توپ می دهد و قدمتی 60 ساله در فراوری توپ دارد. روی توپ های ما عبارت برلیانس نوشته شده است که این یعنی بهترین محصول. آن وقت ما می گوییم این توپ ها اشکال دارد و تنبل است.

وی ادامه داد: عده ای فکر می کردند لیگ برتر سال جاری با توپ های پارسال برگزار می گردد. به همین علت 30 هزار توپ قاچاق وارد کردند و حالا جو رسانه ای ایجاد می نمایند. تفاوت توپ های سال جاری با توپ های سال گذشته در قوت آن است. شما گل های از راه دور را آنالیز کنید. سرعت، عدم جهت گیری توپ و عدم حرکت مواج آن، از نقاط قوت توپ های سال جاری است. بعضی می گویند دروازه بانان توپ را در هنگام شوت نمی بینند. پس چطور آن را دفع می نمایند؟ وقتی یک هفته 10 گل زده می گردد، عده ای می گویند به خاطر توپ هاست که منطقی نیست.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با اشاره به قرارداد سه ساله این سازمان با شرکت دربی استار گفت: ما مسئله ای از این بابت نداریم و نماینده شرکت دربی استار امشب (دوشنبه) در برنامه فوتبال برتر که مجری آن، این موضوع را با خنده عنوان نمود، جوابگوی کارشناسان خواهد بود. ما خواستیم که این شرکت، تمام مدارک و لایسنس توپ را بفرستد که این کار را انجام دادند. از کسانی که این کارها را در مدت اخیر انجام دادند، شکایت نموده و پیگیری حقوقی خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیدار تیم های منچسترسیتی و برایتون توضیح داد: در این مسابقه شکل توپ نایک تغییر یافت و آن را عوض کردند. سال گذشته نامه ای برای دربی استار نوشتیم و گفتیم که 27 توپ ما معیوب است. آنها هم گفتند که 27 توپ دیگر می فرستیم. اشتباه انسانی همه جا وجود دارد، اما همه توپ ها خراب نیستند. برای اخذ کیفیت A از فیفا، باید 10 نمونه به اداره استاندارد جهانی بدهید تا آن را آنالیز نمایند و لایسنس بدهند.

درودگر با اشاره به نقدهای که توپ های دربی استار را تنبل می دانند، گفت: این توپ دارای کیفیتی است که به آن گارانتی داده اند. با مطالعات شرکت دربی استار، تغییراتی نسبت به سال های گذشته در آن اجرا شده است. شما با وحید هاشمیان یا علیرضا جهانبخش تماس بگیرید و درباره کیفیت توپ ها سؤال کنید. قطعاً کیفیت توپ ها تغییر نموده، چون معیار دربی استار برای فراوری بهتر و براساس گلزنی بیشتر و کیفیت بهتر دچار تغییر شده است.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره نقدها انجام شده در صداوسیما گفت: نظرات غیرکارشناسی مطرح می گردد و جو خاصی به وجود می آید. من به مجری برنامه فوتبال برتر گفتم شما کارشناس توپی که از آن انتقاد می کنی؟ تاج هم گفت که اگر توپ ها مشکل داشته باشد، آن را عوض می کنیم. این توپ 18 گرم سبک تر از توپ سال گذشته است. متأسفانه هدف رسانه ای جو ایجاد شده، بهبود فوتبال نیست. ما دو هزار عدد از این توپ ها را رایگان گرفتیم و مابقی آن را هم به یک سوم قیمت خریدیم. این توپ ها قاچاقی وارد کشور نشده و تأیید اداره استاندارد را گرفته است.

وی در این خصوص که یکی از نهادهای تأیید استاندارد کشور گفته کیفیت توپ ها را تأیید ننموده است، توضیح داد: مگر می گردد کالایی وارد کنید و آن را بدون تست استاندارد تحویل بگیرید؟ توپ ها تأیید اداره استاندارد گمرک را دارند که این برای ترخیص کالاها ضروری است. امشب توضیحات نمایندگان شرکت دربی استار را در برنامه فوتبال برتر می شنویم.

درودگر در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای درآمدزایی فدراسیون فوتبال انجام داده است، گفت: الان در جهت ثبت ساختارسازی اقدام کردیم و مراحل آخر آن را می گذرانیم. کار عقد قرارداد بازاریابی را هم پیگیری می کنیم. ما سال گذشته نسبت به دو سال پیش، سه برابر درآمد واقعی تقدیم فوتبال کشور کردیم. سال گذشته 69 میلیارد تومان درآمد داشتیم که سالِ قبل از آن، این مبلغ 17 میلیارد تومان بود. البته هزینه ها بالا رفته و بخشی از آن به خاطر بدهی های قبل از سال 94، توسط اداره دارایی ضبط شده است. اگرچه باشگاه ها دو سه برابر سال قبل پول گرفته اند، این هم برای خدمت به باشگاه ها راضی نماینده نیست.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون، درآمدزایی لازم را برای پرداخت بدهی مارک ویلموتس دارد یا خیر، گفت: ما مبلغی ارزی از فیفا طلبکاریم و کوشش می کنیم این مبلغ به وسیله فیفا به ویلموتس پرداخت گردد. سال جاری قرارداد های تبلیغاتی را بستیم که تا در بخش های حقوقی تأیید و به بخش اقتصادی ارسال گردد، زمان می برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می شنویم، سال گذشته 3 برابر درآمد 2 سال پیش به فوتبال کشور تقدیم کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درودگر: امشب توضیحات نمایندگان دربی استار را می شنویم، سال گذشته 3 برابر درآمد 2 سال پیش به فوتبال کشور تقدیم کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید