راه آهن رشت به انزلی مشکل زیست محیطی دارد، اعتبار 700 میلیاردی برای توسعه راه های گیلان

به گزارش گفتگوی عادلانه، خبرنگاران/گیلان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا سرانجام دولت 580 کیلومتر آزادراه به آزادراه های کشور افزوده می گردد، گفت: از حدود 7000میلیارد تومان اعتبار برای راه های کشور بیش از 700 میلیارد تومان در حوزه گیلان پیش بینی شده است.

راه آهن رشت به انزلی مشکل زیست محیطی دارد، اعتبار 700 میلیاردی برای توسعه راه های گیلان

محمد اسلامی امروز (5 شنبه 12 دی ماه)، در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت به انزلی در جمع گفتگوی عادلانه، اظهار کرد: راه و شهرسازی سراسر کشور را به کارگاه ساختمانی تبدیل نموده، امروز در حقیقت بیش از 14 هزار کیلومتر ریل در سطح کشور داریم و همزمان هم مطالعه و اجرای 14 هزار کیلومتر ریل دیگر را در دستور کار داریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان ایتکه تا سرانجام دولت 580 کیلومتر آزادراه به آزادراه های کشور اضافه نموده می گردد، اضافه نمود: با هماهنگی پلیس راه و راهور ناجا 215 نقطه پر حادثه در سطح کشور شناسایی شد که براساس اولویت 60 نقطه توسط سازمان راهداری طی چهار ماه رفع شد و 145 نقطه پرحادثه دیگر در دستورکار قرار گرفته است.

وی گفت: از حدود 7000میلیارد تومان اعتبار برای راه های کشور بیش از 700 میلیارد تومان در حوزه گیلان پیش بینی شده و در حال اجراست زیرا گیلان فقط یک استان نیست بلکه بخشی از کریدور کشور است که قسمتی از ترافیک شمال به جنوب و شرق به غرب ما را پوشش می دهد لذا باید با اهتمام ویژه نسبت به پروژه های در حال اجرای این استان نگاه کرد.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خط ریلی رشت به انزلی تا سرانجام دولت به بهره برداری خواهد رسید؟ اعلام کرد: پروژه ریلی راه آهن رشت به کاسپین به دلیل اینکه موانع کمتری دارد تا یکسال دیگر تکمیل می گردد اما راه آهن رشت به انزلی مشکل زیست محیطی و خطر خشک شدن تالاب را در پی دارد که مطالعات دقیق تر در حال اجرا است و مستنداتی نیز مبنی بر اینکه موج شکن یکی از دلایل خشک شدن بخشی از تالاب است به مرکز تحقیقات راه و شهرسازی و مهندسین مشاور ارسال شده لذا باید این موارد آنالیز گردد سپس اقدامات لازم انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه آهن رشت به انزلی مشکل زیست محیطی دارد، اعتبار 700 میلیاردی برای توسعه راه های گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن رشت به انزلی مشکل زیست محیطی دارد، اعتبار 700 میلیاردی برای توسعه راه های گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید