سناتور جمهوری خواه آمریکایی: باید از سوریه خارج شویم

به گزارش گفتگوی عادلانه، رند پال سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا با انتقاد از ادامه حضور نظامیان آمریکایی در شمال سوریه به بهانه حفاظت از میادین نفتی، خواهان خروج تمام نظامیان این کشور از سوریه شده است.

سناتور جمهوری خواه آمریکایی: باید از سوریه خارج شویم

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی عادلانه، یکی از متحدان هم حزبی دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا از رئیس جمهور این کشور خواست که به حرف های لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوری خواه و همچنین چاک شومر رهبر اقلیت سناتورهای دموکرات درباره باقی ماندن نظامیان آمریکایی در سوریه گوش ندهد.

رند پال، نماینده مردم ایالت کنتاکی در مجلس سنای آمریکا که بارها از مواضع ترامپ درباره لزوم انتها دادن به حضور نظامی واشنگتن در جنگ های بی انتها خاورمیانه دفاع نموده است، از تصمیم اعلامی اخیر پنتاگون برای باقی ماندن نظامیان آمریکایی در مناطق شرقی سوریه انتقاد نموده است.

پیشتر لیندسی گراهام، عضو جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا از کوشش ارتش برای تدوین طرحی جهت آنچه به ادعای او محافظت از نفت در سوریه خوانده شده، خبر داده بود. این سناتور حامی دونالد ترامپ مدعی شد که این طرح همچنین به دنبال جلوگیری از قدرت دریافت مجدد داعش در سوریه است (جزئیات بیشتر).

رند پال سناتور جمهوری خواه آمریکایی در انتقاد از مواضع گراهام و دیگر حامیان باقی ماندن نظامیان آمریکایی در سوریه، پیامی توئیتری نوشته و از ترامپ خواسته به حضور نظامی آمریکا در این کشور انتها دهد.

او نوشت: اگر شما خواستار انتها دادن به جنگ های انتها ناپذیر هستید، باید واقعا از این جنگ ها خارج شوید. حفاظت کردن آمریکا از (چاه های) نفت در سوریه، تنها سبب طولانی شدن جنگ (در سوریه) و سوق دادن کُردها به درگیری با (بشار) اسد خواهد شد.

پال خطاب به ترامپ اضافه نمود: آقای رئیس جمهور! به حرف های لیندسی گراهام، چاک شومر (رهبر اقلیت سناتورهای دموکرات) و دیگرانی که برای مدت های بسیار طولانی اشتباه نموده اند، گوش ندهید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "سناتور جمهوری خواه آمریکایی: باید از سوریه خارج شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوری خواه آمریکایی: باید از سوریه خارج شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید