شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون 11 پرو مکس

به گزارش گفتگوی عادلانه، پس از اعلام ظرفیت باتری واقعی آیفون 11 پرو مکس بسیاری از کاربران از این که این مقدار بیشتر از تصورشان بود، شوکه شدند.

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون 11 پرو مکس

به گزارش خبرنگار ، یکی از نکات جذاب آیفون 11 پرو مکس باتری عظیم آن است که در گوشی های اپل یک مسئله تازه محسوب می گردد. اما برای ما سوال شده بود که چه رازی پشت باتری بزرگ این دستگاه است.

درست است که فناوری های بهبود یافته ای در این گوشی استفاده شده، اما هیچکدام از آن ها توانایی اضافه کردن 5 ساعت عمر بیشتر به این گوشی را ندارند. از این فناوری ها می توان به تراشه A13 که توانایی بهبود عملکرد دستگاه را دارد و نسل جدید پنل OLED صفحه نمایش آیفون 11 پرو مکس اشاره نمود.

اپل ادعایی درباره باتری این گوشی خود دارد که براساس آن باتری استفاده شده در گوشی جدید آن یعنی آیفون 11 پرو بهترین موردی است که تاکنون در تمام محصولاتش استفاده نموده، اما شایعاتی در این باره وجود داشت که از حضور یک باتری 3500 یا حتی 3600 میلی آمپری در آیفون 11 پرو مکس خبر می داد.

ظرفیت واقعی باتری گوشی جدید اپل

تمام این سوالات ما با اتفاقی که اخیرا افتاد پاسخ داده شد؛ البته نه به آن شکل که انتظارش را داشتیم. بر اساس این خبر باتری موجود در بزرگ ترین گوشی آیفون دارای ظرفیتی بیشتر از آن چه است که ما انتظارش را داشتیم. تاکنون دو منبع مختلف میزان ظرفیت باتری این گوشی را منتشر نموده اند که یکی از آن ها خود اپل است. بر اساس گفته این دو شرکت ظرفیت باتری این گوشی 33 درصد بهتر از باتری آیفون XS مکس است.

اپل جدولی منتشر نموده که در آن ظرفیت باتری محصولات اخیر خود را نوشته است. بر اساس این جدول ظرفیت باتری 11 پرو مکس 15.04 وات بر ساعت است. اگر ظرفیت باتری گوشی آیفون XS را به خاطر داشته باشید متوجه تفاوت زیاد آن ها می شوید. باتری گوشی آیفون XS نیز دارای ظرفیتی برابر 12.08 وات بر ساعت است. تصویر این فهرست را در ادامه مشاهده می کنید:

با کمی دقت متوجه می شوید که ظرفیت باتری آیفون جدید حدود 2.96 ولت اختلاف داشته همین امر موجب می گردد ظرفیت باتری به 24.5 درصد افزایش پیدا کند. باتری گوشی قدیمی تر آیفون، XS مکس، دارای ظرفیتی برابر 3174 میلی آمپر بود و با یک محسابه ساده متوجه می شویم که باتری آیفون جدید چیزی در حدود 3696 میلی آمپر ساعت است. اگر به خاطر داشته باشید این عدد مدتی پیش در سایت TENNA نیز منتشر شده بود. در ادامه فهرست منتشر شده در این سایت فناوری چینی را مشاهده می کنید:

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون 11 پرو مکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون 11 پرو مکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید