عراق، شروع مذاکرات الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی، شرط جدید ائتلاف سنی برای مأمور تشکیل دولت

به گزارش گفتگوی عادلانه، ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی در مجلس عراق از شروع مذاکرات مصطفی الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی به منظور معرفی کابینه به مجلس اطلاع داد.

عراق، شروع مذاکرات الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی، شرط جدید ائتلاف سنی برای مأمور تشکیل دولت

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی عادلانه به نقل از سایت المعلومه سعد المطلبی از رهبران ائتلاف دولت قانون خاطرنشان کرد که مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل دولت جدید عراق مذاکرات خود با نامزد های تصدی پست های وزارتی را برای آماده سازی تشکیل کابینه و معرفی آن به مجلس شروع نموده است.

سعد المطلبی گفت که مذاکرات میان فراکسیون های سیاسی و مصطفی الکاظمی برای معرفی اسامی کابینه و کسب رأی اعتماد برای آن شروع شده است.

وی اضافه نمود که الکاظمی با هدف آگاهی از سوابق و زندگی نامه نامزدهای پست های وزارتی با آنها مذاکره می نماید تا هرچه سریعتر کابینه خود را به مجلس معرفی کند.

از سوی دیگر انتصار الجبوری نماینده ائتلاف القوی العراقیه در اظهارات تلویزیونی خود خاطرنشان کرد که این ائتلاف تا این لحظه با مصطفی الکاظمی برای شناخت سازوکار دولت جدید سر میز مذاکره ننشسته است.

الجبوری ادامه داد: ما منتظر اولویت های الکاظمی در مناطق آسیب دیده خود هستیم و اگر او نتواند خواسته های هواداران ما را که آواره شده اند برآورده سازد، با وی مخالفت خواهیم کرد.

وی تأکید کرد که به نفع مصطفی الکاظمی نیست که جدا از میل و خواسته نمایندگان ائتلاف القوی العراقیه عمل کند.

نماینده ائتلاف القوی العراقیه اشاره نمود: هیچ کس حق ندارد به نمایندگی از ما به نام گروه سنی صحبت کند؛ ائتلاف القوی العراقیه نماینده واقعی خود است و سایر گروه هایی که به نام ائتلاف جدید سنی نظرات خود را بیان می نمایند تنها نماینده خودشان هستند.

همچنین امروز باسم خزعل عضو مجلس عراق، گفت که نمودها در دولت الکاظمی به دنبال دستیابی به یک وزارتخانه مستقل و حاکمیتی اند و کوشش می نمایند با وجود اختلافات میان احزاب سنی درباره فراکسیون نماینده این گروه مجدداً وزارت دفاع را به تصدی خود دربیاورند.

خزعل اضافه نمود از آنجایی که میان احزاب سنی برای دستیابی هریک از آنها به وزارت دفاع اختلافات زیادی وجود دارد، این پست در اختیار سنی ها باقی می ماند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، شروع مذاکرات الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی، شرط جدید ائتلاف سنی برای مأمور تشکیل دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، شروع مذاکرات الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی، شرط جدید ائتلاف سنی برای مأمور تشکیل دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید