فیلم خانه پدری به دستور دادستانی توقیف شد

به گزارش گفتگوی عادلانه، فیلم خانه پدری یکی از آثار جنجال برانگیز و پرحاشیه کیانوش عیاری که سال 1389 فراوری شده است با دستور دادستانی و پس از مدت کوتاهی اکران توقیف شد.

فیلم خانه پدری به دستور دادستانی توقیف شد

خانه پدری برای اولین بار بهمن ماه سال 1392 و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. واکنش ها به فیلم از همان روزها شروع شد و نهایتا هنگامی که فیلم قرار بود در دی ماه 1393 به نمایش عمومی گذاشته گردد، تنها دو روز روی پرده ماند و پس از نمایش فیلم در روزهای چهارم و پنجم دی ماه توقیف شد.

با توقیف خانه پدری به نظر نمی رسید امکانی برای اکران مجدد آن وجود داشته باشد اما سال گذشته ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از امکان اکران فیلم در سینماهای هنر و تجربه اطلاع داد. موضوعی که ظاهرا چندان خوشایند کارگردان فیلم نبود چرا که عیاری ترجیح می داد فیلمش پس از همه این سال ها بتواند به شکلی گسترده تر دیده گردد و در سینماهای بیشتری به نمایش درآید.

فیلم عاقبت آبان ماه سال جاری با بعضی اصلاحات و اعمال محدودیت سنی روی پرده رفت. فیلم عیاری یکم آبان ماه در شرایطی اکران شد که نمایش چندین اثر پیش تر توقیف شده همچون عصبانی نیستم و آشغال های دوست داشتنی امیدواری های بیشتری درباره اکران آن به وجود آورده بود اما نمایش این فیلم سینمایی این بار هم دوام چندانی نداشت و خانه پدری برای بار دوم توقیف شد.

ساعاتی پس از انتشار خبر توقیف فیلم در حالی که مسئولان سازمان سینمایی از صدور حکم توقیف از سوی دادستانی اظهار بی اطلاعی نموده بودند هنوز امکان خرید بلیت آنلاین آن به وسیله وبسایت سینماتیکت وجود داشت اما حالا بخش خرید آنلاین برای این فیلم از وبسایت مذکور حذف شده است.

خانه پدری داستان چند اپیزودی یک خانواده را از دوره قاجار تا سال های اخیر با تمرکز ویژه بر سرنوشت زنان خانواده روایت می نماید. یک صحنه خاص در ابتدای فیلم و به شکل کلی تر مضمون این اثر سینمایی از عوامل اصلی جنجال برانگیز آن در سال های اخیر بوده است.

منبع: دیجیکالا مگ

به "فیلم خانه پدری به دستور دادستانی توقیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم خانه پدری به دستور دادستانی توقیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید