لزوم تسریع در حل مسائل طرح های هادی بخش کوچصفهان

به گزارش خبرنگاران، جلسه نشست شورای اسلامی شهرستان رشت پنجشنبه با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان، شهرستان و بخش کوچصفهان به منظور رسیدگی به مسائل این بخش در بخشداری کوچصفهان برگزار گردید.

لزوم تسریع در حل مسائل طرح های هادی بخش کوچصفهان

در ابتدای این جلسه رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت برلزوم توجه و حل مسائل شهرهای این شهرستان تأکید و اظهارکرد: یکی از انتظارات ما پیگیری مصوبات و عملیاتی شدن آنها است. برگزاری این جلسات برای شناسایی و بیان مسائل شهرهای مختلف شهرستان رشت، پیگیری و حل آنها است.

ابراهیم اخوان اضافه کرد: مسئولان باید با حضور در میان مردم مسائل آنها را شناسایی نموده و در زمینه حل آنها اقدام نمایند.

ایجاد 80 فرصت شغلی طی یک ساله گذشته در بخش کوچصفهان

بخشدار کوچصفهان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به تحولات فراوان در بخش کوچصفهان طی 40 سال گذشته، اظهارکرد: امروز مردم این بخش از نعمت برق، آب و گاز بهره مند هستند.

یوسفی اجرای آسفالت راه های روستایی به طول 50 کیلومتر، نصب 82کیلومتر کابل خود نگه دار، نصب 55 ترانس برق را بخشی از اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر در این بخش برشمرد و گفت: 12 میلیارد ریال اعتبار در زمینه اشتغالزایی برای این بخش جذب شده است.

وی گفت: طی یک سال گذشته 80 فرصت شغلی در این بخش ایجاد شده است. بسیاری از پروژه ها نیز در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.

بخشدار کوچصفهان با بیان اینکه لولمان به شهر تبدیل شده است، توضیح داد: متاسفانه سیستم فاضلاب شهری در این منطقه با مسائل فراوانی روبرو است و نیازمند توجه جدی است. برق 40 روستای بخش کوچصفهان نیز با روبرو روبه رو است.

ساخت سالن کشتی گیله مردی در صورت اختصاص زمین

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در این جلسه با اشاره به ظرفیت های بالای کوچصفهان در حوزه ورزش، اظهارکرد: با توجه به امضای تفاهم نامه وزارت ورزش و بنیاد مستضعفان انتظار می رود به زودی در بخش کوچصفهان یک سالن رزمی با اعتبار بیش از 425 میلیون تومان احداث و افتتاح گردد.

مریم بخشی با بیان اینکه کشتی گیله مردی در این بخش هواداران زیادی دارد، اضافه کرد: در صورت حل مشکل زمین های ورزشی و تعرفه یک زمین سنددار به اداره ورزش جوانان شهرستان اداره کل ورزش و جوانان گیلان آمادگی لازم برای تعریف اعتبارات ویژه ساخت یک سالن برای کشتی گیله مردی در کوچصفهان را دارد.

وی با اشاره به اینکه با طرح آمایش و ایجاد بسترهای مناسب زمینه های رشد ورزش شهرستان ها گیلان فراهم می گردد، گفت: با اختصاص یک و نیم درصد ارزش اضافه نموده اقدامات خوبی برای توسعه زیر ساخت های ورزش همگانی در حال دستور کار واقع شده است.

احداث مجتمع پتروشیمی در گیلان

در ادامه این جلسه نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتبار 500 میلیون تومانی از محل اعتبارات ملی برای احداث زمین فوتبال در کوچصفهان در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: یکی از انتظارات ما ساخت تالار کشتی در این بخش است. باید اقدامات لازم در این زمینه انجام گردد.

غلامعلی جعفرزاده بر لزوم راه اندازی هرچه سریعتر جاده سلامت در لولمان تأکید کرد و اضافه کرد: این جاده به طول 6 کیلومتر از لولمان به کوچصفهان باید احداث گردد.

وی همچنین با اشاره به لزوم تسریع در حل مسائل طرح های هادی روستاهای کوچصفهان، گفت: مسائل ارائه سند به روستاییان و طرح هادی باید با جدیت پیگیری گردد. بحث فیبر نوری و شبکه اینترنت در این شهر به خوبی پیگیری شده و این نتیجه تعامل و همبستگی بین اعضای شورای و دستگاه های ذیربط در این منطقه است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه به زودی در گیلان مجتمع پتروشیمی احداث می گردد، گفت: با راه اندازی این مجتمع یک اتفاق خوب در حوزه اشتغال گیلان رخ می دهد. مدت اجرای این پروژه 18 تا 24 ماه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم تسریع در حل مسائل طرح های هادی بخش کوچصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسریع در حل مسائل طرح های هادی بخش کوچصفهان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید