ماجرای شایعه ارسال پاکت نامه آلوده به درب منازل چه بود؟

به گزارش گفتگوی عادلانه، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از کذب بودن خبر ارسال پاکت نامه مشکوک به درب منازل با محتوای دستکش اطلاع داد.

ماجرای شایعه ارسال پاکت نامه آلوده به درب منازل چه بود؟

به گزارش گفتگوی عادلانه به نقل از مهر، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: در پی انتشار و ارسال تصاویر مربوط به ارسال پاکت نامه مشکوک به درب منازل با محتوای دستکش یا هرگونه اقلام آلوده به ویروس کرونا با آنالیز انجام شده مشخص شد این مدل شایعات در فضای مجازی ابتدا در سال 2016 در یکی از کشورهای اروپایی منتشر و در سایر نقاط دنیا نیز انتشار این گونه شایعات رؤیت شد.

وی بیان نمود: نویسنده نسخه فارسی شایعه نه تنها برای ادعای خود سندی ارائه ننموده، بلکه فراموش نموده است نوع ویروس را مشخص و روش های کشف آن را توجیه کند. تا به امروز در کشور از دریافت، کشف یا رهگیری پاکت های حاوی اقلام آلوده به ویروس کشنده گزارشی داده نشده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اضافه کرد: اهداف عمده این گونه شایعه سازان جلب مخاطب، شوخی، سرگرمی و یا ایجاد اضطراب و نگرانی در جامعه است. بنابراین کاربران همیشه مطلع باشند که مطالب و اخبار مورد احتیاج خود را در فضای مجازی صرفاً از منابع معتبر و قابل اعتماد دریافت و از توجه به این گونه شایعات خودداری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای شایعه ارسال پاکت نامه آلوده به درب منازل چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای شایعه ارسال پاکت نامه آلوده به درب منازل چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید