مادورو: همه اعضای کابینه ونزوئلا استعفا دهند

به گزارش گفتگوی عادلانه، به نقل از میامی هرالد، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از کل اعضای کابینه خود خواسته است که در راستای انجام تغییرات بنیادین برای مقابله با تهدیدها از سمت خود استعفا نمایند.

مادورو: همه اعضای کابینه ونزوئلا استعفا دهند

دلسی رودریگوئز نخست وزیر ونزوئلا در یک پیغام توئیتری گفت: مادورو از وزرا خواسته به منظور انجام بازسازی عمیق در دولت برای تقویت دولت و سرزمین پدری علیه هرگونه تهدیدی از سمت خود استعفانمایند.

به گزارش رویترز، ترمیم کابینه پس از آن صورت می گیرد که ونزوئلا به مدت 10 روز با قطع برق سراسری با مسائل عدیده ای بعد از بحران سیاسی چند ماهه در این کشور روبرو شده بود.

نیکلاس مادورو علت قطع برق را حمله سایبری آمریکا با یاری مخالفان داخلی برای سرنگونی حکومت خوانده است.

ریس جمهوری ونزوئلا هفته گذشته در سخنرانی خود در جمع هوادارنش در کاراکاس، ایالات متحده را به جنگ برق متهم نموده و قطعی غیرعادی جریان برق را نتیجه دخالت عوامل امپریالیسم توصیف نموده بود.

اواخر ماه ژانویه و اندکی پس از برگزاری مراسم تحلیف مادورو به عنوان رئیس جمهور برآمده از رای مردم این کشور، خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خودخوانده این کشور خاطرنشان کرد.

آمریکا، کانادا و تعدادی از کشورهای همپیمان با واشنگتن گوایدو را برسمیت شناختند. این در حالی است که روسیه، چین، مکزیک، کوبا، نیکاراگوئه، بولیوی، ترکیه، ایران، صربستان، سوریه و چندین کشور دیگر در سرتاسر دنیا حمایت خود را از دولت منتخب ونروئلا اعلام نموده و خواهان آن شدند که قدرت های بیرونی نباید در امور داخلی کشورهای آمریکای لاتین مداخله نمایند.

در شرایطی که اکثریت جامعه دنیای از ریاست جمهوری مادورو در ونزوئلا حمایت می نمایند، الیوت آبرامز نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ونزوئلا گفته، طرفهای سومی که از تغییر دولت در ونزوئلا حمایت نمی نمایند، احتمالا تحریم خواهند شد.

منبع: انتخاب

به "مادورو: همه اعضای کابینه ونزوئلا استعفا دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: همه اعضای کابینه ونزوئلا استعفا دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید