مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شدیم

رییس سابق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه فعالیت های این صندوق در حوزه رفاهی و دانشجویی مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شد، گفت: طی سال های اخیر با مدیریت جهادی و مشارکتی صندوق رفاه را در صندلی اطمینان بخش قرار دادیم امروز این صندوق به خانه امید دانشگاهیان تبدیل شده است.

مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شدیم

به گزارش خبرنگاران، مهندس یزدانمهر در مراسم تودیع خود از سمت رئیس صندوق رفاه دانشجویان که امروز در محل صندوق رفاه دانشجویان برگزار گردید، گفت: رویکرد مدیریتی در صندوق رفاه به صورت مشارکتی و با روحیه جهادی بود که در دستور کار صندوق رفاه نهاده شد بگونه ای که سازماندهی و برنامه هوشمندانه توسعه نوین صندوق رفاه دانشجویان را در پیش گرفتیم و خوشبختانه امروز این صندوق در صندلی اطمینان بخش واقع شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویان به خانه امید دانشگاهیان تبدیل شده و طی چهار سال گذشته مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شدیم.

در ادامه این مراسم دکتر علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: طی چهار سال اخیر تفاوت خدمت رسانی در صندوق رفاه دانشجویان را نسبت به دوره گذشته کاملاً احساس کردیم؛ به طوری که صندوق در این چند سال پشت و پناه خوبی برای همه دانشگاهیان بود.

وی اضافه کرد: یزدان مهر به عنوان رئیس صندوق رفاه دانشجویان هر جا که دانشگاه ها به مشکل برخورد می کردند، از ایفای یاری دریغ نکرد و امیدواریم این راستا خدمت رسانی به دانشجویان تداوم داشته باشد.

همچنین در این مراسم دکتر قنبری قائم مقام صندوق رفاه با اشاره به رشد فعالیت های صندوق رفاه در چند سال اخیر گفت: سند راهبردی و سند چشم انداز خدماتی صندوق رفاه تنظیم و ارتقای خوابگاه ها و آشپزخانه ها را در دستور کار داشتیم و حدود 440 میلیارد تومان معوقات سازمان صندوق رفاه بود که 420 میلیارد تومان آن از دانشجویان بدهکار اخذ شد.

وی اضافه کرد: ارتقای خدمات رسانی توأم با کرامت دانشجو محقق شد و اثرگذاری صندوق رفاه در دانشگاه ها محسوس شد. در حوزه تربیت بدنی و مشاوره نیز فعالیت های مناسبی را داشتیم. همچنین 1,488 میلیارد تومان درآمد برای صندوق ایجاد شد و اعتبارات عمومی صندوق رفاه نیز 114 درصد افزایش یافت.

قنبری از رشد ذخیره استراتژیک صندوق رفاه اطلاع داد و گفت: 480 میلیارد تومان ذخیره در صندوق داریم که می تواند چشم امیدی برای دانشگاه ها باشد. ضمن اینکه در چند سال اخیر تسهیلات وام به 500 درصد رسید و دانشجویان دکتری توانستند از این تسهیلات بهره مند شوند برنامه های سال 98 نیز به گونه ای تعریف شده که توسعه های قبلی ادامه خواهد داشت.

دکتر قنبری در سرانجام از افزایش سراهای دانشجویی، امکانات جانبی سراها، بهره برداری از چمن های مصنوعی، اتاق های تندرستی ایجاد رستوران های مکمل در حوزه ارتقای خدمات نام برد و گفت: تبدیل آشپزخانه ها نیز از سنتی به صنعتی در این دوره کاری صندوق رفاه انجام شد که از اقدامات بسیار مثبت و مؤثر به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع التهابات سیاسی در دانشگاه ها شدیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید