مایکروسافت تیزری از منوی استارت جدید ویندوز 10 منتشر کرد!

به گزارش گفتگوی عادلانه، در حالی که پیش تر شنیده بودیم مایکروسافت قصد دارد منوی استارت ویندوز 10 را تغییر دهد، امروز این شرکت تیزری از منوی استارت جدید منتشر کرد که در آن خبری از کاشی های متحرک نیست!

مایکروسافت تیزری از منوی استارت جدید ویندوز 10 منتشر کرد!

بعد از تغییرات گسترده ای که مایکروسافت روی آیکون برنامه های خود در ویندوز 10 پدید آورد و همه آن ها را بر اساس زبان طراحی Fluent Design تغییر داد، این بار نوبت به منوی استارت رسید. منوی پر طرفداری که بعد از اعتراض بسیاری از کاربران به نبود آن در ویندوز 8، مایکروسافت آن را با شکل و شمایلی جدید اما عملکردی مشابه با منوی استارت ویندوز 7 به ویندوز 10 برگرداند.

همانطور که گفته شد، این شرکت قصد دارد شکل و شمایل یک دست تری به برنامه های خود بدهد. برنامه هایی که دیگر صرفا برای کامپیوتر در دسترس نیستند و تقریبا همه سیستم عامل ها می توانند از آن ها بهره مند باشند. لذا این شرکت قصد دارد با تغییراتی جدید، به گونه ای همگان را متوجه این موضوع کند که برنامه ای که در حال استفاده از آن هستند متعلق به مایکروسافت است. همچنین با این کار معتقد است گشت و گذار بین برنامه ها و تلاش برای یافتن آن ها بسیار آسان تر خواهد بود چون هر برنامه شکل منحصر بفرد و قابل تشخیصی دارد.

مایکروسافت انتشار آیکون های جدید ویندوز 10 را آغاز کرد

تصویر سمت چپ مربوط به منوی استارت جدید و تصویر سمت راست مربوط به منوی استارت فعلی ویندوز است.

منوی استارت اما بحثی متفاوت دارد. اینکه مایکروسافت چرا می خواهد کاشی های زنده را حذف کند دقیقا معین نیست. این کاشی ها از زمانی که ویندوز 10 عرضه شد تا کنون در این سیستم عامل نقش اساسی ایفا کردند و به عبارتی ویندوز 10 را به کاشی های زنده اش می شناسند! اما این شرکت به این نتیجه رسید که کاشی های ثابت کاربرد بیشتری دارند و در ابتدا این کار را با ویندوز 10X انجام داد؛ ویندوزی که مخصوص محصولات دو صفحه ای این شرکت است. با این حال برندن لی بلنک، مدیر برنامه ارشد تیم اینسایدر ویندوز می گوید چنین نیست که کاشی های زنده کاملا از ویندوز حذف شده باشند و کاربر در صورت تمایل می تواند آن ها را داشته باشد!

این حرف برندن لی بلنک اگرچه می تواند خیال کاربران را تا حدودی آسوده کند اما به نظر می رسد باید خود را آماده کنیم تا در آینده به طور کامل شاهد حذف شدن کاشی های زنده باشیم! در این تصویر خیلی به نظر نمی رسد اما منوی ویندوز 10X بسیار با آنچه در ویندوز 10 فعلی می بینیم متفاوت است و بیشتر به سمت کاربردی تر شدن پیشرفته. تغییرات در منوی استارت بعد از تغییر آیکون ویندوز 10 مورد توجه قرار گرفت زیرا آیکون های جدید با پس زمینه رنگارنگ منوی استارت ناخوانی داشته و مایکروسافت تصمیم گرفت آن را به نوعی که می بینید حل نماید!

منبع: theverge

منبع: دیجیکالا مگ

به "مایکروسافت تیزری از منوی استارت جدید ویندوز 10 منتشر کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت تیزری از منوی استارت جدید ویندوز 10 منتشر کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید