واکنش علی عطشانی به یک شکایت، فیلم من درباره ناصر محمدخانی نیست

علی عطشانی کارگردان فیلم سینمایی یادم تو رو فراموش در تبادل نظر با خبرنگاران درباره شکایت مطرح شده از سوی ناصر محمدخانی و درخواستش از سازمان سینمایی برای جلوگیری از اکران این اثر سینمایی گفت: مرکز رسمی و قانونی برای من به عنوان یک کارگردان، سازمان سینمایی است و تا زمانی که سازمان سینمایی مساله ای را به من ابلاغ نکند، من هیچ چیز درباره اکران شدن یا نشدن فیلم خود به رسمیت نمی شناسم.

واکنش علی عطشانی به یک شکایت، فیلم من درباره ناصر محمدخانی نیست

وی ادامه داد: مساله دیگر این است، که ممکن است هر فردی فیلمی را ببیند و با خود فکر کند که چقدر این فیلم شبیه سرنوشت من است، این امر دلیلی نمی گردد که حتما فیلم از روی داستان زندگی آن فرد ساخته شده باشد.

این کارگردان که پیش تر و در نشست خبری یادم تو رو فراموش در جشنواره فیلم فجر اعلام نموده بود که این اثر اولین فیلمی است که بر اساس پرونده ناصر محمدخانی و شهلا جاهد ساخته شده است، درباره آن اظهارات هم شرح داد: من اصلا چنین حرفی را نزده ام بلکه در آن نشست اعلام کردم که این اولین اثری است که فیلمنامه نویسش نگاهی شبیه به قضایای پرونده موردنظر داشته است و همچنان نیز براین امر معتقدم.

وی ادامه داد: فیلمنامه نویس زمانی که می خواهد یک اثر را خلق کند، تحقیق می نماید و ممکن است پرونده های بسیاری را مطالعه کند، فیلمنامه نویس این فیلم هم نگاهی به پرونده ناصر محمدخانی و شهلا جاهد داشته است اما اگر این فیلم براساس داستان واقعی آن پرونده بود لازمه اش این بود که شخصیت اصلی مثلا بچه هم داشته باشد. حتی نوع آشنا شدن دو کاراکتر اصلی در فیلم ما متفاوت از داستان واقعی پرونده موردنظر است.

کارگردان فیلم یادم تو رو فراموش شرح داد: ناصر محمدخانی هم اگر فکر می نماید همان فردی است که در یادم تو رو فراموش به تصویر درآمده است بهتر از زندگی و نوع آشنایی کاراکترها در فیلم را با زندگی واقعی خود تطبیق دهد.

عطشانی در خاتمه باردیگر تأکید کرد: گویا ناصر محمدخانی گفته است که من وی را در این فیلم بد نشان داده ام، اما بازهم تاکید می کنم که این فیلم اساساً درباره زندگی وی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش علی عطشانی به یک شکایت، فیلم من درباره ناصر محمدخانی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش علی عطشانی به یک شکایت، فیلم من درباره ناصر محمدخانی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید