وزیر اول اسکاتلند: دولت بوریس جانسون خطرناک است

به گزارش گفتگوی عادلانه، وزیر اول اسکاتلند، بوریس جانسون را در بدو ورود به اقامتگاه رسمی اش در شهر ادینبورگ به منظور شرکت در نشست با او از سوی جمعی از معترضان هو شد، متهم به گزافه گویی و بلوف زدن درباره تمایلش نسبت به رسیدن به توافق با رهبران اتحادیه اروپا بر سر بریگزیت و همینطور متهم به راهنمایی عمدی بریتانیا به سمت یک خروج بدون توافق از این اتحادیه کرد.

وزیر اول اسکاتلند: دولت بوریس جانسون خطرناک است

به گزارش گفتگوی عادلانه، به نقل از روزنامه گاردین، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند در اظهاراتی در پی دیدارش با بوریس جانسون، نخست وزیر جدید انگلیس در شهر ادینبورگ گفت، اعتقاد دارد جانسون در حال پیشبرد یک استراتژی تندرو و خطرناک در قبال رهبران اتحادیه اروپا با نتیجه احتمالی یک خروج بدون توافق از این اتحادیه برای بریتانیا است.

این در حالی است که بوریس جانسون در اسکاتلند به گفتگوی عادلانه گفت، نباید کسی فرض کند دولت او متمایل به خارج شدن از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافقی در تاریخ 31 اکتبر است.

استورجن در گفت وگو با گفتگوی عادلانه بلافاصله بعد از آن که جانسون اقامتگاه او را در ادینبورگ ترک کرد گفت: دولت جانسون در حال پیگیری یک راهبرد در جهت رسیدن به یک بریگزیت بدون توافق است و فرقی نمی کند که در برابر عموم مردم چقدر این موضوع را انکار کند.

وی خاطر نشان کرد: در پشت همه این گزافه گویی ها و بلوف ها این دولت خطرناک است. مسیری که این دولت در پیش گرفته برای اسکاتلند و برای تمام بریتانیا خطرناک است. او می گوید خواهان توافق با اتحادیه اروپا است اما اصلاً نمی داند با این موضع و این خط مشی تندرو در قبال توافق بریگزیت چطور می تواند به چنین توافقی دست پیدا کند.

این در حالی است که گزارش شده بوریس جانسون به هنگام ورود به اقامتگاه استورجن از سوی یک جمعیت از معترضان هو شد و بعد از دیدارش با استورجن نیز مجبور شده از در پشتی محل را ترک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزیر اول اسکاتلند: دولت بوریس جانسون خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اول اسکاتلند: دولت بوریس جانسون خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید