وزیر سوری از شروع پروازها میان مصر و سوریه اطلاع داد

به گزارش گفتگوی عادلانه، وزیر حمل ونقل سوریه اطلاع داد که در ماه مارس آینده (از 11 اسفند به بعد) پروازهای فرودگاه حلب به مقصد قاهره شروع خواهد شد.

وزیر سوری از شروع پروازها میان مصر و سوریه اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی عادلانه، علی حمود وزیر حمل ونقل سوریه از پروازهای روزهای آینده از فرودگاه بین المللی حلب اطلاع داد.

حمود دوشنبه 28 بهمن ماه گذشته گفت که فرودگاه بین المللی حلب پس از آزادسازی کامل این شهر و پس از ده سال، بازگشایی شد.

این وزیر سوری به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که قرار است که در ماه مارس آینده (از 11 اسفند به بعد) پروازهای فرودگاه حلب به مقصد قاهره شروع خواهد شد.

وی تأکید کرد که علت پروازهای حلب به قاهره به این خاطر است که شهروندان سوری بسیاری در قاهره حضور دارند.

حمود خاطر نشان کرد که پروازهای فرودگاه حلب، به چند کشور دیگر نیز صورت خواهد گرفت که در حال حاضر قصد نداریم، نامی از آن ببریم.

حسین دیاب استاندار حلب نیز در مرداد ماه گذشته گفته بود که فرودگاه حلب آماده از سرگیری پروازهاست و به محض برطرف بعضی مسائل امنیتی، کار خود را شروع خواهد نمود.

هرچند در دی ماه سال 95 نیز پس از آزادسازی فرودگاه امکان از سرگیری پروازها مطرح شد اما به علت ادامه ناامنی ها این موضوع تا کنون به تعویق افتاده بود. فرودگاه حلب دومین فرودگاه بزرگ سوریه محسوب می گردد.

ارتش سوریه اواخر سال 2016 به صورت کامل شهر حلب را آزاد نموده بود، ولی عملیات آزادسازی جنوب و غرب حلب و استان ادلب از چهارم بهمن ماه گذشته کلید خورد و پیشروی های بسیاری حاصل شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر سوری از شروع پروازها میان مصر و سوریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر سوری از شروع پروازها میان مصر و سوریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید