پایگاه نظامی شبه نظامیان مورد حمایت امارات به دست دولت هادی افتاد

نیروهای دولت منصور هادی در درگیری با شبه نظامیان مورد حمایت امارات، چند مقر و دو پایگاه نظامی متعلق به این شبه نظامیان را به کنترل خود درآوردند.

پایگاه نظامی شبه نظامیان مورد حمایت امارات به دست دولت هادی افتاد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، درگیری ها بین نیروهای دولت عبد رَبـِّه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن از یک طرف و شبه نظامیان مورد حمایت امارات عربی متحده موسوم به شورای انتقالی جنوب در استان شبوه برای سومین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

رسانه های وابسته به دولت هادی شنبه (دوم شهریور) گزارش دادند که نیروهای تحت امر آن در درگیری خود با نیروهای النخبة الشبوانیه (زیر مجموعه شورای انتقالی) پیروز شده اند چند مقر وابسته به این شورا را در شهر عتق، مرکز استان شبوه (جنوب یمن) به کنترل درآوردند.

نیروهای مورد حمایت امارات این مقرها را طی درگیری های چند روز گذشته با دولت منصور هادی، به کنترل خود درآورده بودند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابعی در استان مذکور نیز گزارش داد که نیروهای دولت هادی و نیروهای امنیتی به مقر الشهداء که در ده کیلومتری شهر عتق قرار گرفته است، حمله نموده و نیروهای النخبه را از آن بیرون نموده اند.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد که نیروهای دولت هادی در عملیات امروز، پایگاه نظامی مرة واقع در خارج شهر عتق را نیز به کنترل خود درآورده اند. این پایگاه یکی از پایگاه های نظامی مهم و قدیمی یمن است.

نقشه سیطره نیروها بر یمن: انصارالله (قرمز) ائتلاف سعودی و دولت هادی (تیره)

نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن با حمایت امارات طی دو هفته گذشته، با حمله به مراکز و مقرهای نیروهای دولت منصور هادی، بر استان عدن و بعد از آن استان أبین مسلط شدند. این شورا از پنجشنبه نیز درگیری ها را به استان شبوه و مرکز آن عتق، کشاند تا سومین استان را از چنگ دولت ریاض نشین منصور هادی بیرون آورد.

استان شبوه یکی از استان های مهم یمن به دلیل دارا بودن منابع طبیعی و میادین و تأسیسات نفتی است. این استان همچنین دو بندر راهبردی نیز دارد که از آن ها گاز و نفت نیز صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پایگاه نظامی شبه نظامیان مورد حمایت امارات به دست دولت هادی افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه نظامی شبه نظامیان مورد حمایت امارات به دست دولت هادی افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید