گزارشی تکان دهنده از جاسوسی در آیفون ، اغلب اپلیکیشن های ios اطلاعات کاربران را سرقت می نمایند

گزارش های مختلف حکایت از آن دارند که شمار برنامه های جاسوسی اپل رو به فزونی گذاشته و بسیاری از این برنامه ها اطلاعات کاربران را سرقت و ثبت می نمایند.

گزارشی تکان دهنده از جاسوسی در آیفون ، اغلب اپلیکیشن های ios اطلاعات کاربران را سرقت می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نثل از سی نت، به نظر می رسد بیشتر برنامه های مک و ios به سرقت و آپلود اطلاعات شما می پردازند. برنامه های کاربردی مانند Dr. Unarchiver و Dr. Cleaner از جمله برنامه هایی هستند که سوابق مرورگر کاربر را به سرورهای خود ارسال می نمایند.مجله تخصصی مک هشدار داد که برخی برنامه های موجود در Mac App به جمع آوری و آپلود اطلاعات شما، از جمله تاریخچه مرورگرتان می پردازند.

برنامه هایی مانند Dr Unarchiver و Dr Cleaner، که توسط توسعه دهنده Trend Micro، Inc. توزیع گردیده اند، در این گزارش آمده انند. گزارش داده اند که سابقه مرورگر کاربران را به سرورهای خود منتقل می نماید. طبق گفته 9to5Mac، آنها اطلاعاتی را در مورد برنامه های دیگر نصب گردیده در سیستم جمع آوری کردند.این برنامه از کاربران می خواهد برای دسترسی به دایرکتوری خانگی خود را در مقابل چیزهایی مانند اسکن ویروس و یا تمیز کردن جلب. بر اساس گزارش، پس از آنکه کاربران برنامه ها را راه اندازی کردند، اطلاعاتی مانند تاریخ مرورگر را جمع آوری می نمایند، یک فایل زیپ ایجاد می نمایند و آن را به سرورهای خود ارسال می نمایند.این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که اپل اپلیکیشن ها را از جمع آوری این نوع اطلاعات بدون رضایت کاربر اکیدا منع می نماید.در حال حاضر، Dr. Unarchiver و Dr. Cleaner از فروشگاه Mac App Store حذف شدند.از هفته گذشته یک برنامه به نام Adware Doctor، فایلهای مخرب و بدافزارها را بهمکینتاشهای کاربران ارسال کرد، افزون بر این اعلام شد تاریخچه مرورگر کاربران بدون رضایت آنان جمع آوری و سپس به سرور چینی ارسال می گردد.

اپل این برنامه را از فروشگاه خود حذف کرد، اما قبل از این کار Adware Doctor به رتبه شماره 1 در رده برنامه های پرداخت درون برنامه ای رسید.

منبع: انتخاب

به "گزارشی تکان دهنده از جاسوسی در آیفون ، اغلب اپلیکیشن های ios اطلاعات کاربران را سرقت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی تکان دهنده از جاسوسی در آیفون ، اغلب اپلیکیشن های ios اطلاعات کاربران را سرقت می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید