اخبار اقتصادی

در پیک بامدادی ششم آذر می شنوید؛ نمایشگاه های کتاب، دوست فرهنگ یا دشمن اقتصاد؟

نمایشگاه های کتاب می توانند فرهنگ کتابخوانی را بهبود ببخشند اما صاحبان کتابفروشی ها، این نمایشگاه ها را ضربه زننده به اقتصادشان می دانند.

31 فروردین 1398

مادران دیروز و مردان امروز

برای رفع کردن مسائل زنان سرپرست خانوار باید تغییر ایجاد گردد که این تغییرات مستلزم هزینه های بسیاری است. در زمینه فرهنگی هم باید فرهنگ جامعه، نگاه مردم و دیدگاه ها نسبت به این افراد تغییر کند.

27 فروردین 1398

مساکن مهر در شهرهای مختلف کشور مشخص تکلیف شوند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا محفوظی ظهر چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل راه و شهرسازی همدان اضافه کرد: راه آهن همدان - تهران 18 ماه پیش توسط رئیس جمهور بهره برداری شده و برای استفاده از ظرفیت های آن نمی توان منتظر شرکت حمل و نقل ریلی رجا شد.

14 فروردین 1398

اریک ترامپ: اوباما با پدرم مشکل شخصی دارد

پسر ترامپ گفته که رئیس جمهوری سابق آمریکا با پدرش مشکل شخصی دارد.

3 فروردین 1398

تعطیلات زمستانی درصورت عدم احتیاج به مصوبه مجلس سال جاری اجرایی می گردد

علی اصغر مونسان در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به ایجاد اکو کمپ در سراب های نهاوند، گفت: اکو کمپ در کشور بر پایه طبیعت و طبیعت گردی است .

24 بهمن 1397

برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت از 25 مهر

نخستین جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت در روزهای 25 و 26 مهرماه جاری در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد.

20 بهمن 1397

سفر ستاری به افریقا برای توسعه صادرات و کسب وکار دانش بنیان

معاون علمی وفناوری رییس جمهوری در راس هیاتی عالی رتبه و به همراه 45 شرکت دانش بنیان و فناور به شرق آفریقا سفر کرد.

14 بهمن 1397

تارتار: بازیکنان ما در سال جدید هیچ دریافتی نداشتند

سرمربی تیم پارس جنوبی جم می گوید تیمش بازی بسیار مهمی برابر پدیده دارد.

7 بهمن 1397

یوناتان بت کلیا: اگر ارز دولتی ورزشکاران قطع گردد، فکر می کنم به ورزش کشور خیانت می گردد

یوناتان بت کلیا، نماینده مجلس گفت که اگر دولت بخواهد ارز دولتی را به ورزش اختصاص ندهد، به ورزش کشور خیانت می گردد.

14 دی 1397

انتخابات سوئد و زنگ خطر پیروزی افراطیون در انتخابات پارلمان اروپا

خبرنگاران-گروه بین الملل: رأی دهندگان سوئدی امروز یکشنبه در حالی برای شرکت در انتخابات پارلمانی پای صندوق های رأی رفتند که بر اساس نظرسنجی های منتشره در این کشور، ممکن است حزب دموکرات سوئد با گرایش راست افراطی به بزرگترین حزب این کشور تبدیل گردد.

22 آذر 1397

موسس علی بابا کناره گیری می نماید

برخی گزارش ها حاکی است که مدیر ارشد شرکت چینی علی بابا، از بزرگ ترین شرکت های فعال در تجارت الکترونیکی در دنیا، قصد دارد از سِمت خود کناره گیری کند.

19 آذر 1397

نمایشگاه آثار هنرمندان ایران در مسکو برگزار گردید

هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه با نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی، اجرای موسیقی و نمایش فیلم هایی از سینمای ایران و کارگاه های هنری با حضور هنرمندان ایران برگزار گردید.

17 آذر 1397

شمارش معکوس برای اولین پرواز مسافری از البرز

استان البرز تا چند روز دیگر شاهد یک رویداد تاریخی و مهم خواهد بود؛ در این رویداد مهم قرار است اولین هواپیمای مسافربری از فرودگاه پیام به سمت مشهد مقدس پرواز کند و پس از آن در برنامه اولیه شیراز، کیش و اصفهان هم به مقصد پروازی این فرودگاه اضافه گردد؛ در...

17 مهر 1397

کاهش 50 درصدی برداشت خرما در آبادان

ناجی شهید زاده در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به زمان فراوری خرما در نخلستان های آبادان اضافه کرد: سال جاری به دلیل شرایط اقلیمی نامناسب و شوری آب، میزان بار نخل ها تا 50 درصد کاهش یافت.

17 شهریور 1397

نوآوردگاه فضایی ایران برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، نوآوردگاه فضایی ایران 15 تا 18 مهرماه همزمان با هفته جهانی فضا برگزار می گردد و تاریخ پیش رویداد (سرنخ) آن نیز 21 شهریورماه است.

5 شهریور 1397

نظارت دقیق بر قیمت کالاهای مصوب ستاد تنظیم بازار در دستورکار باشد

محمود نعمتی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی مقرر گشت که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نظارت بیشتر بر قیمت کالاهای مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور که در استان عرضه می گردد داشته باگشت و بر اساس همان مصوبات عمل کند.

4 شهریور 1397

تصویب طرح ها با لحاظ کردن صنایع بالا و پایین دستی انجام گردد

به گزارش خبرنگاران، ایوب درویشی روز سه شنبه در جلسه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: متاسفانه در تصویب بسیاری از طرح ها بویژه در پروژه های صنعتی و تولیدی توجهی به لحاظ کردن صنایع مرتبط در حوزه بالادست و پایین دست نمی گردد.

2 شهریور 1397