اخبار سیاسی

اعلام همبستگی ایران با ملت و دولت تاجیکستان در مبارزه با کرونا

جمعی از شخصیت های فرهنگی و سیاسی ایران در پیامی تصویری با مردم هم فرهنگ و هم زبان تاجیکستان در مبارزه با ویروس کرونا اعلام همبستگی کردند.

21 مرداد 1399

ربیعی: دولت برنامه ای برای افزایش قیمت گازوئیل ندارد ، بر اساس بودجه 99 افزایش قیمتی دیده نشده

سخنگوی دولت در پاسخ به خبرنگار خبرنگاران گفت: اساسا دولت براساس بودجه سال99 هیچ افزایش قیمتی را برای گازوئیل در نظر نگرفته است.

18 مرداد 1399

بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی راجع به شما چه می دانند؟

وقتی در حال گشت و گذار در وب سایت هایی هستیم که به صورت مداوم به آن ها سر می زنیم، مواجهه با تبلیغات شدیدا هدفمندی که گویا از ابعاد و زوایا زندگی و افکار ما باخبرند اتفاقی کاملا نگران کننده است. طبیعتا با وقوع چنین اتفاقی، این سوال مطرح می شود که این...

17 مرداد 1399

مناطق آزاد؛ سکوی صادرات یا لنگرگاه واردات!؟

خبرنگاران :با وجود اینکه شورای عالی مناطق آزاد به طور کلی وجود قاچاق در این منطقه را رد نموده، دبیر اتحادیه فراوری و صادرات نساجی و پوشاک ایران می گوید که صنعت پوشاک با دو چالش واردات بی رویه با دور زدن رویه های قانونی و قاچاق روبرو است و احتمالا...

12 مرداد 1399

ویروس دنیا پیما ، شماره 31 نشریه دانشجویی روزنه منتشر شد

به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س)، شماره 31 نشریه دانشجویی روزنه منتشر شد.

11 مرداد 1399

افشای زدوبندهای تکان دهنده در رشته بدنسازی و پرورش اندام

رییس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی با بیان اینکه بسیاری از قهرمانان و بزرگان این رشته از ارائه مدارک مربیگری با دریافت پول های کلان خبر می دهند، گفت: این کار بازی با جان مردم است.

8 مرداد 1399

عکس العمل رهبران گروه 7 به پیشنهاد ملاقات حضوری ترامپ

به دنبال پیشنهاد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت در کمپ دیوید، برخی رهبران کشورهای این گروه پاسخ های مثبت و منفی خود در این خصوص را اعلام کردند.

4 مرداد 1399

سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی و آژانس ها واریز شد

معاون عمرانی وزیر کشور از واریز سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی و آژانس ها اطلاع داد.

3 مرداد 1399

بازرس کل وزارت خارجه آمریکا برکنار شد

ایسنا نوشت: استیو لینیک، بازرس کل وزارت امور خارجه آمریکا آدینه شب از سمت خود برکنار شد. او تازه ترین ناظر دولتی است که از سمت خود برکنار می گردد.

21 تیر 1399

تشدید نژادپرستی در آمریکای ترامپ؛ فرگوسنی دیگر در راه است؟

ترامپ از بدو ورود به کاخ سفید سیاست های سختگیرانه ای در قبال مهاجران و پناهجویان اتخاذ نموده و اظهارات عجیب وی درباره مهاجران از همان ابتدا روحیات نژادپرستانه وی را هویدا کرد.

20 تیر 1399

وزیر بهداشت: احتمالا پاییز سختی پیش رو داریم، تا سرانجام 1400 نباید منتظر واکسن کرونا باشیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه با حدس و احتمال نمی توان بحران را اداره کرد، گفت: پیش بینی می گردد که در پاییز سال جاری، آنفلوآنزا و کرونا با هم بروز نمایند و یکی از پاییز های سخت را در پیش داشته باشیم.

16 تیر 1399

بانک مرکزی فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا را به روز کرد

خبرنگاران: بانک مرکزی در بخشنامه ای، عناوین کسب وکارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده اند را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

14 تیر 1399

کوشش عجیب رئیس جمهور فرانسه برای تعطیلی لیگ ها!

به نقل از Le Parisien فراسه، امانوئل مکرون امیدوار است لیگ های فوتبال انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا که به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتادند مثل لیگ فرانسه دوباره از سر گرفته نشوند.

9 تیر 1399

دولت الکترونیک یکی از الزامات تحقق جهش تولید است

هفتمین جلسه از دوره نهم کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران به صورت مجازی برگزار و در این نشست ضمن بررسی مسائل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، الزامات تحقق شعار سال مورد توجه قرار گرفت.

5 تیر 1399

مواسات بدون روتوش!

بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب و مطرح کردن گفتمان مواسات شاهد شکل گیری حرکات و لبیک گفتن های گوناگون نسبت به این گزاره دینی بودیم. اما مخرج مشترک بیشتر اقدامات اجرا شده ذیل این مبحث، خلاصه شد در یک چیز؛ دادن بسته های غذایی که شامل مرغ و برنج و... . ...

3 تیر 1399

فیلم، اینجا لس آنجلس آمریکاست؛ قدرتمندترین و ثروتمندترین کشور جهان!

یکی از کاربران توئیتر فیلمی جالب از شرایط لس آنجلس آمریکا که از مهم ترین شهرهای ایالات متحده است منتشر نموده است که با تصویر آرمان شهری آن تفاوت بسیار دارد.

2 تیر 1399

نسخه سعدی برای قرنطینه اسپانیایی ها

مدتی قبل اتفاقی افتاد که مرور آن خالی از لطف نیست، سیاستمداران اروپایی برای در خانه نگه داشتن مردم، دست به دامن شاعران فارسی گو شدند.

29 خرداد 1399

عراق، شروع مذاکرات الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی، شرط جدید ائتلاف سنی برای مأمور تشکیل دولت

ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی در مجلس عراق از شروع مذاکرات مصطفی الکاظمی با نامزدهای تصدی پست های وزارتی به منظور معرفی کابینه به مجلس اطلاع داد.

28 خرداد 1399

مرکز بهداشت مجازی دانشگاه بناب برای مقابله با ویروس کرونا راه اندازی شد

معاون دانشجویی دانشگاه بناب گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور مرکز بهداشت دانشگاه با موضوع مشاوره تلفنی به دانشجویان، کارکنان و دانشجویان راه اندازی شده است.

26 خرداد 1399

بخشودگی اجاره بها یا افزایش بهره مندی بخش خصوصی از اماکن دولتی

براساس تازه ترین مصوبه دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و همچنین شهرداری ها می توانند از اجاره بها اماکن خود صرف نظر یا افزایش دوره بهره برداری را بالا ببرند

20 خرداد 1399
تعداد: (160)