علم و تکنولوژی

ارزشمندترین استارت آپ های جهان در 2020

یک شرکت بزرگ اعلام کرده است که انتظار دارد شرکت های کوچک زیرمجموعه اش در دو فصل آینده 30 درصد درآمدشان را از دست بدهند و ناچار به کاهش هزینه های جاری شان بشوند.

9 خرداد 1399

قیمت و معینات شورولت سابربن 2021 معین شد

قیمت شورولت سابربن 2021 از 52995 دلار آغاز می گردد و در مدل high country های کانتری به 73595 دلار می رسد.

28 اردیبهشت 1399

خبرنگاران کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد

تهران- خبرنگاران- شورای کارشناسان علمی در توصیه هایی به دولت امانوئل مکرون اعلام کردند برای مهار ویروس کرونا، قرنطینه خانگی در فرانسه باید 6 هفته ادامه یابد.

25 اردیبهشت 1399

عدم بازگشت بحرینی ها از ایران بدلیل طائفه گری حاکمان بحرین است

به گزارش خبرنگاران، در پی لغو مجدد پرواز بازگشت بحرینی ها از مشهد به بحرین برای بار دوم توسط مسوولان بحرین به بهانه شیوع کرونا، شیخ حسین الدیهی جانشین دبیرکل جمعیت الوفاق گفت: تنها توجیه برای تاخیر در بازگرداندن شهروندان بحرینی از ایران طی یکماه گذشته...

23 اردیبهشت 1399

صنعت حمل و نقل هوایی متحول می گردد، ساخت هواپیمای کاملا الکتریکی ممکن می گردد؟

طراحی و فراوری هواپیماهای الکتریکی صنعت حمل و نقل هوایی را با تحولی عظیم روبرو ساخته و آینده جدید را پیش روی شرک های هواپیمایی قرار داده است.

23 اردیبهشت 1399

شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات باید فرایند پیچیده ای طی نمایند

مدیر عامل شرکت شرکت قافلان سما نورد آذربایجان گفت: شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات باید فرایند بسیار پیچیده و طولانی را طی نمایند.

20 اردیبهشت 1399

تاثیر مداخلات غیردارویی بر کاهش مرگ ومیر ناشی از کووید 19

شیوع 19-Covid به طور چشمگیری تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و خطری که به موجب این ویروس سامت انسانها را تهدید می نماید، بعد از ویروس آنفلوآنزای سال 1918 میلادی، بی سابقه است.

18 اردیبهشت 1399

وای فای رایگان 60 روزه در آمریکا به خاطر کرونا

شرکت های اینترنتی و مخابراتی در آمریکا اعلام نموده اند با هدف تشویق مردم به باقی ماندن در منازل و دورکاری خدمات اینترنتی خود را ارزان تر یا رایگان می نمایند.

14 اردیبهشت 1399

دستگیری دو دزد حرفه ای با 16 فقره سرقت در زرند

فرمانده انتظامی شهرستان زرند از دستگیری دو دزد و کشف 16 فقره سرقت درشهرستان زرندخبر داد.

9 اردیبهشت 1399

کرونا، غول جدید بچه ها!

این روزها هر کجا که می روید نام کرونا به گوشتان می خورد؛ ویروسی همچنان مبهم و مزاحم که آوازه اش گوش مردم دنیا و خصوصا کشورمان را کَر کرده است. اگر در خانه بمانید و جایی هم نروید، کافی است دکمه تلویزیون را روشن کنید یا برای مدتی سرتان در گوشی موبایلتان باشد...

1 اردیبهشت 1399

توسعه اولین حسگر کورتیزول نظارت بر استرس

پژوهشگران موسسه فناوری کالیفرنیا اخیرا پیروز به توسعه یک ردیاب کورتیزول غیرتهاجمی شده اند که توسط آن می توانند به راحتی بر سطح استرس و شرایط روحی افراد نظارت نمایند.

25 فروردین 1399

ایران و ترکیه در حوزه سرمایه گذاری مشترک برنامه ریزی کنند

رئیس شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه - ایران (دئیک) با معاون امور بین الملل اتاق ایران دیدار کرد. در این نشست ضمن بررسی موانع موجود برای همکاری های تجاری بین دو کشور بر لزوم سرمایه گذاری مشترک در راستای تقویت روابط بین ایران و ترکیه تأکید شد.

19 فروردین 1399

اسپانیا آماده ساخت نیروگاه در ایران شد، فاینانسورها باز می گردند

به گزارش خبرنگاران، دور جدید مذاکرات برق و انرژی جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا با سفر خوزه مانوئل سوریا وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا به تهران و مصاحبه با حمید چیت چیان وزیر نیروی ایران شروع شد.

14 فروردین 1399

تدبیر مدیران یزد برای پساتحریم، سرمایه گذاران یزدی را فرا بخوانید

به گزارش خبرنگاران، نماینده مردم اردکان در مجلس، در این جلسه یکی از مهمترین دغدغه های خود را جذب سرمایه گذاری برای استان یزد در دوران پسا تحریم اعلام نمود و گفت: هم دولت تدبیر و امید و هم مسئولان استان یزد باید برای دوران پسا تحریم تدبیر و چاره اندیشی...

13 فروردین 1399

گزارش، ترکیه به دنبال استفاده از ظرفیت های پاکستان

روابط ترکیه و پاکستان در سالیان اخیر علاوه بر حوزه های سیاسی٬ دفاعی و امنیتی٬ در بخش فرهنگی نیز رشد نموده و تیم اردوغان به دنبال آن است که از ظرفیت های پاکستان بهره بیشتری بگیرد.

9 فروردین 1399

نماینده رییس جمهور به گیلان رفت

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور از عزیمت رییس سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از رییس جمهور به استان گیلان خبر داد.

7 فروردین 1399

ثبت بین المللی اختراع در کشور فرایند صعودی داشته است

درخواست برای ثبت بین المللی اختراع در کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 98 افزایش یافت.

2 فروردین 1399

معرفی هتل 4 ستاره آلدوبراندسچی در رم

هتل آلدوبراندسچی رم Hotel The Brand Romaاین هتل 4 ستاره، یک ساختمان مدرن است که در حومه سبز و آرام رم و در نزدیکی بزرگراه A90 قرار گرفته است. در هتل آلدوبراندسچی رم Hotel The Brand Roma ، یک اتوبوس عمومی هر 30 دقیقه، شما را به ایستگاه متروی بالدو دگلی اوبادی (خط A) می برد. منطقه...

19 اسفند 1398

فناوری نمک زدایی آب دریا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بومی سازی می شود

فناوری نمک زدایی آب دریا برای گلخانه دریایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بومی سازی می شود. احداث این گلخانه ها کمک می کند تا علاوه بر اشتغالزایی از آسیب به محیط زیست نیز جلوگیری شود.

11 اسفند 1398

مرکز شتاب دهی به استارت آپ های انیمیشن در اردبیل راه اندازی می گردد

پارک علم و فناوری اردبیل مرکز شتاب دهی به استارت آپ های انیمیشن را در اردبیل راه اندازی می نماید.

25 بهمن 1398
تعداد: (113)