آشوبی: برنامه های تاکتیکی گل محمدی واضح و قابل مهار است، هر مربی خارجی به ایران می آید راحت پیروز می گردد

به گزارش گفتگوی عادلانه، کالدرون نیز خیلی زود توانست در فوتبال کشورمان جا افتاده و نتایج خوبی با پرسپولیس بگیرد. این مسئله نشان می دهد که سطح دانش مربیان ایرانی پایین است و هر مربی خارجی راحت می تواند در این سطح پیروز باشد.

آشوبی: برنامه های تاکتیکی گل محمدی واضح و قابل مهار است، هر مربی خارجی به ایران می آید راحت پیروز می گردد

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: پرسپولیس باید برنامه های تاکتیکی اش را تغییر دهد در غیر این صورت در ادامه راه دچار مشکل خواهد شد

فرزاد آشوبی در گفت وگو با تسنیم در خصوص تساوی 2 بر 2 پرسپولیس مقابل الشارجه امارات گفت: پرسپولیس آغاز خوبی در بازی داشت اما در ادامه آنقدر برنامه های تاکتیکی این تیم برای سرمربی حریف واضح بود که دیدیم هر چه از زمان بازی گذشت نماینده کشورمان نتوانست از رجحان کیفی خود بهره ای ببرد. حرف من به کادرفنی پرسپولیس این است که اگر آنها به بازی مالکانه علاقمند هستند این شکل بازی باید به سمت زمین و دروازه حریف باشد. ضمن اینکه باید نفراتی در خط دفاع به کار گرفته شوند که قدرت بازیسازی بالایی داشته باشند و بتوانند فضا ها و روزنه های ایجاد شده در خط جلو را خوب ببینند.

وی اضافه کرد: اشکال دیگری که در پرسپولیس به خوبی دیده می گردد همگون بازی کردن مهاجمان این تیم است. هر سه مهاجم پرسپولیس تقریبا به یک شکل بازی می نمایند و به نوعی بازی یکدیگر را تکمیل نمی نمایند. به خاطر همین است که هیچ یک از آنها تا الان نتوانسته اند زوج های خوبی برای یکدیگر باشند. این مسئله کار حریفان را برای مهار و خنثی کردن خط حمله پرسپولیس به مراتب آسانتر نموده است.

کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه چرا باید مهدی ترابی دور از دروازه حریفان باشد؟ یادآور شد: واقعا این سوال ذهن مرا مشغول نموده در حالی که ترابی بازیکنی است که نزدیک به دروازه به مراتب خطرناک تر است. وحید امیری هم دور از دروازه حریفان دیده می گردد و در دو بازی اخیر پرسپولیس این مسئله مشهود بوده است. اگر قرار باشد این دو بازیکن از کناره ها روی دروازه حریفان خطرساز شوند خیلی راحت توسط بازیکنان حریف پوشش داده می شوند. اتفاقی که در بازی با الشارجه بارها رخ داد. شاید بهتر باشد پرسپولیس برای رسیدن به گل راه های دیگری را هم انتخاب کند و صرفا دلخوش به حرکت از کناره ها نباشد. اگر قرار باشد پرسپولیس همین فرایند را در آسیا ادامه دهد خیلی راحت تاکتیک هایش توسط رقبا خنثی می گردد.

آشوبی اعلام کرد: قطعا تا سال های سال تیم های ما با مربیان ایرانی در لیگ قهرمانان ناکام خواهند ماند و هر نتیجه مثبتی که اتفاق بیفتد به صورت اتفاقی و مقطعی خواهد بود. ساختار فوتبال ایران به شکلی است که بازیکنان و مربیان مان در پایین ترین سطح، آموزش می بینند و با استانداردهای بین المللی فاصله زیادی دارند. با فضای حاکم در فوتبال کشورمان هم نباید به آینده امیدوار بود. به خاطر همین است که برانکو ایوانکوویچ خیلی راحت می تواند با پرسپولیس چند سال پیاپی حتی با مسائل فراوان قهرمان گردد یا استراماچونی با چند ماه کار کردن تیمش را متحول نموده و به صدر جدول می رساند. کالدرون نیز خیلی زود توانست در فوتبال کشورمان جا افتاده و نتایج خوبی با پرسپولیس بگیرد. این مسئله نشان می دهد که سطح دانش مربیان ایرانی پایین است و هر مربی خارجی راحت می تواند در این سطح پیروز باشد.

منبع: عصر ایران

به "آشوبی: برنامه های تاکتیکی گل محمدی واضح و قابل مهار است، هر مربی خارجی به ایران می آید راحت پیروز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: برنامه های تاکتیکی گل محمدی واضح و قابل مهار است، هر مربی خارجی به ایران می آید راحت پیروز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید