آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش ها در تنگه هرمز

به گزارش گفتگوی عادلانه، مارک اسپر، کاندیدای پست وزارت دفاع آمریکا اعلام نمود اسکورت نظامی نفتکش های که از تنگه هرمز عبور می نمایند، مانع از حمله بیشتر به کشتی ها خواهد شد.

آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش ها در تنگه هرمز

به گزارش گفتگوی عادلانه، برایان امور، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در اظهارات جداگانه ای خاطرنشان کرد وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا قصد دارند روز آدینه ابتکار امنیت دریایی برای خلیج فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان را رونمایی نمایند.

هوک گفت: این اسکورت نظامی باید بین المللی گردد. عمده نفتی که به وسیله تنگه هرمز عبور می نماید به مقصد آسیا می رود و بسیار اهمیت دارد که کشورهای این منطقه نقشی ایفا نمایند.

اسپر ایده گشت زنی نیروهای نظامی یک گروه ائتلافی کشورها در تنگه هرمز را پس از حملاتی که در ماه مه و ژوئن به نفتکش ها در خلیج عمان انجام گرفت، مطرح نموده بود.

برایان هوک به گفتگوی عادلانه گفت: شماری از کشورها پس از حملات اخیری که به نفتکش ها انجام گرفت، از آمریکا امنیت دریایی بیشتر را درخواست نموده اند. وی حاضر نشد به نام کشورهایی که امنیت بیشتر را درخواست نموده اند، اشاره کند و به جزییات طرح اسکورت نظامی نفتکش ها نیز اشاره ای نکرد.

بر اساس گزارش پلاتس، در این بین تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن گفت: ژاپن برنامه ای برای ارسال نیروهای دفاعی به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در تنگه هرمز ندارد. حدود 80 درصد از واردات نفت ژاپن از تنگه هرمز عبور می نماید و یکی از کشتی هایی که در 13 ژوئن هدف حمله نهاده شد، تحت اداره یک شرکت ژاپنی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش ها در تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش ها در تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید