شبه نظامیان کُرد سوریه: آماده مقابله با حملات احتمالی ترکیه به سوریه هستیم

سخنگوی گروه مسلح موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه یا همان قسد خاطرنشان کرد که این گروه برای هرگونه حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه آماده است.

شبه نظامیان کُرد سوریه: آماده مقابله با حملات احتمالی ترکیه به سوریه هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کینو گابریل سخنگوی گروه مسلح موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری رووداو بر آمادگی این گروه در برابر هرگونه حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه تاکید نمود.

مقامات ترکیه ای اعلام کردند که به زودی عملیاتی را در شمال سوریه با هدف نابودی مواضع یگان های مدافع خلق که ترکیه آن را شاخه نظامی گروه تروریستی پ ک ک می داند، انجام می دهند.

ارتش ترکیه سه شنبه شب به منظور شروع عملیات نظامی خود در شمال سوریه، روستاها و مناطق ترکیه ای روبروی شهر تل ابیض را تخلیه کرد.

ترکیه بعد از ماه ها تهدید و خط و نشان کشیدن برای شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه، شب گذشته (دوشنبه) از اولین حملات هوایی خود علیه این شبه نظامیان در حد فاصل مرز عراق با سوریه در منطقه مالکیه سوریه اطلاع داد. هدف از این حمله، کوشش برای قطع ارتباط زمینی بین سوریه و عراق بود.

ترکیه شبه نظامیان یگان های مدافع خلق (شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک) و نیروهای دموکراتیک سوریه (اس.دی.اف) را شاخه سوری گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تروریست می داند.

شبه نظامیان کُرد سوریه پیش از عملیات سال گذشته ارتش ترکیه در منطقه عفرین واقع در شمال سوریه موسوم به شاخه زیتون نیر بر مقابله با این حملات تاکید نموده بودند اما ارتش ترکیه خاتمه توانست این منطقه را تحت تصرف خود درآورد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شبه نظامیان کُرد سوریه: آماده مقابله با حملات احتمالی ترکیه به سوریه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبه نظامیان کُرد سوریه: آماده مقابله با حملات احتمالی ترکیه به سوریه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید