عدم بازگشت بحرینی ها از ایران بدلیل طائفه گری حاکمان بحرین است

به گزارش گفتگوی عادلانه، در پی لغو مجدد پرواز بازگشت بحرینی ها از مشهد به بحرین برای بار دوم توسط مسوولان بحرین به بهانه شیوع کرونا، شیخ حسین الدیهی جانشین دبیرکل جمعیت الوفاق گفت: تنها توجیه برای تاخیر در بازگرداندن شهروندان بحرینی از ایران طی یکماه گذشته که همراه با دروغ گویی و خدعه بوده، فشل، طائفی گری، حقد و عدم انتصاب افراد مناسب در مناصب مربوطه در بحرین است.

عدم بازگشت بحرینی ها از ایران بدلیل طائفه گری حاکمان بحرین است

وی اضافه نمود سوالی خطاب به مردم بحرین دارم: آیا کسی که یکماه است نمی تواند پرونده بحرینی های سرگردان در ایران را اداره کند و نمی تواند آنها را به کشورشان بازگرداند، می تواند از اداره یک کشور بشکل صحیح برآید؟ این در واقع آزمونی حقیقی در درجه اول برای حکومت و افراد خاص و در درجه دوم برای ارگان های مسوول ذی ربط است.

الدیهی تاکید نمود شرایط جاری در مورد بحرینی هایی که در ایران بلاتکلیف مانده اند، براساس علم مدیریت، شکست و فشل است و براساس مدیریت بحران ها، تعمیق و تشدید بحران و براساس علم اخلاق، فروپاشی ارزشها و براساس علم سیاست، سوءاستفاده و بهره برداری ای کثیف از قدرت است.

لازم به ذکر است حدود دو هزار شهروند بحرینی که پیش از شیوع کرونا برای سفر به ایران آمده بودند، اکنون با ممانعت مسوولان بحرین برای بازگشت به کشورشان روبرو شده و با بی مسوولیتی مقامات بحرینی در ایران سرگردان مانده اند.

بحرین تا کنون تنها به 165 نفر از آنان اجازه بازگشت داده و طبق برنامه اعلام شده توسط وزارت بهداشت بحرین مقرر بود سری دوم از این افراد شامل 65 نفر شب گذشته با پروازی از مشهد به منامه منتقل گردند که برای دومین بار طی دو هفته گذشته این پرواز لغو شد. طبق اخبار و تصاویر منتشر شده مسافران دیشب در فرودگاه مشهد حضور یافته و شرایط لازم برای پرواز آنان هم در فرودگاه فراهم بوده است.

وزارت بهداشت بحرین در توییتی لغو پرواز را مسائل ایجاد شده توسط شرکت هواپیمایی طرف قرارداد گفت، حال آنکه شرکت هواپیمایی بحرین طیران الخلیج در پی توقف بسیاری از پروازها بعلت شیوع کرونا براحتی امکان پرواز به ایران و انتقال بحرینی ها را دارا می باشد. همچنین افراد و صفحات خبری در شبکه های اجتماعی علت لغو پرواز را شرایط نامساعد جوی در مشهد گفتند که مسوولان فرودگاه این مورد را تکذیب نموده و طبق اطلاعات بدست آمده از شب گذشته هیچ هواپیمایی برای انتقال بحرینی ها به مشهد نیامده بود که پروازی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عدم بازگشت بحرینی ها از ایران بدلیل طائفه گری حاکمان بحرین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم بازگشت بحرینی ها از ایران بدلیل طائفه گری حاکمان بحرین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید