موگرینی: مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ونزوئلا هستیم

به گزارش گفتگوی عادلانه به نقل از اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام نمود که این اتحادیه مخالف هر نوع اقدام نظامی علیه ونزوئلا چه از سوی طرف های خارجی و چه در چارچوب تحولات داخلی است.

موگرینی: مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ونزوئلا هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این سخنان را پس از اتمام نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل به گفتگوی عادلانه اعلام نموده است.

این درحالی است که یک گروه از نمایندگان مجلس اروپا که به دعوت مجلس ملی ونزوئلا به این کشور سفر نموده بودند، دیروز یکشنبه قبل از ورود به پایتخت، از فرودگاه بین المللی کاراکاس اخراج شدند.

استبان گونزالس نماینده مجلس اروپا از گروه راست میانه حزب مردم اروپا با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی اعلام نمود: ماموران امنیتی گذرنامه های این هیات سیاسی را در بدو ورود به فرودگاه توقیف کردند.

خوان گوایدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا ماه گذشته خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا اعلام نمود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بلافاصله این سیاستمدار 35 ساله را به عنوان رئیس دولت موقت این کشور به رسمیت شناخت. پس از آن، بسیاری از دولت های محافظه کار و راستگرای آمریکای مرکزی و جنوبی، کانادا و بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا نیز با درخواست استعفای نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری این کشور شناختند.

استبان گونزالس در فایل ویدئویی خود درباره شکل برخورد ماموران امنیتی با هیات نمایندگی مجلس اروپا گفت: مساله این نیست که به ما اجازه ورود نداند؛ مساله این است که به خوان گوایدو، رئیس جمهوری موقت ونزوئلا اجازه نمی دهند با هیچ شخصیت خارجی دیدار کند.

هیات مجلسی اتحادیه اروپا، نخستین گروه خارجی است که کوشش نموده تا با رهبر مخالفان ونزوئلا دیدار کند.

با وجود حمایت ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای هم پیمان آنها از گوایدو، روسیه، ایران و ترکیه از نیکلاس مادورو حمایت می نمایند.

با وجود درخواست های ایالات متحده، ارتش ونزوئلا نیز همچنان به رئیس دولت بولیواری این کشور وفادار است.

نیکلاس مادورو هفته پیش در مصاحبه اختصاصی با یورونیوز گفت که کوشش مخالفان برای تغییر رژیم در این کشور، شکست خورده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موگرینی: مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ونزوئلا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ونزوئلا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید