توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا برطرف کامل کمبود ها

به گزارش گفتگوی عادلانه، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا برطرف کامل کمبود ها طی هفته جاری اطلاع داد.

توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا برطرف کامل کمبود ها

به گزارش گروه اجتماعی گفتگوی عادلانه، غلامحسین مهرعلیان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به دریافت گزارش هایی مبنی بر کمبود دو نوع انسولین قلمی در بعضی از استان های کشور، گفت: طی هفته جاری این دو انسولین در کنار سایر انسولین های موجود در بازار با تعداد بیشتری نسبت به هفته ها و ماه های گذشته در سراسر کشور توزیع می گردد.

وی اضافه کرد: به منظور توزیع مناسب و سهولت دسترسی بیماران به انسولین موردنیاز خود، این دارو با توجه به شرایط استان ها، بار بیماری ها، جمعیت و تعداد بیماران دیابتی با هماهنگی مناسب سازمان های بیمه گر که اطلاعات و جامعه آماری کاملی از بیماران دارند، توزیع می گردد.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تهیه جدول توزیعی مناسب با یاری کارشناسان و صاحب نظران این حوزه، بیان کرد: بر اساس گزارش کمبود انسولین در چند استان نیز، با آنالیز تمامی جوانب امر، سازوکاری دیده شد تا دسترسی بیماران به انسولین های قلمی تسهیل گردد.

وی گفت: انشالله طی یکی دو روز آینده انسولین های قلمی با تعداد بیشتری نسبت به هفته های گذشته در سراسر کشور و توسط دانشگاه علوم پزشکی به داروخانه های منتخب بخش دولتی و خصوصی توزیع می گردد تا بیماران عزیزمان بتوانند به راحتی داروی خود را تهیه نمایند.

به گفته دکتر مهرعلیان انسولین های قلمی از همه انواع آن به اندازه کافی در کشور موجود است و تأمین نماینده ها نیز حجم مناسبی از این دارو را برای ماه های آینده در انبار ها و گمرک موجود دارند و هیچ نگرانی برای تأمین آن وجود ندارد

وی گفت: با توجه به سیاست های اخیر سازمان غذا و دارو انسولین های قلمی در داروخانه های منتخب سراسر کشور توزیع و نظارت بیشتری بر نحوه توزیع و عرضه این دارو ها توسط اداره کل دارو و سازمان های بیمه گر صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد بیمارانی که انسولین خود را با نسخ آزاد تهیه می نمایند به کمتر از 5 درصد می رسد، گفت: بیمارانی که با نسخ آزاد این دارو را تهیه می نمایند باید نسخ خود را به تائید معاونت غذا و دارو استان محل زندگی خود برسانند تا اطلاعات آن ها در بانک اطلاعاتی ثبت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا برطرف کامل کمبود ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا برطرف کامل کمبود ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید