درخواست پناهندگی رئیس جمهور پیشین اکوادور از بلژیک

رافائل کوره آ همچنان منتظر پاسخ بروکسل به درخواست پناهندگی سیاسی خود است.

درخواست پناهندگی رئیس جمهور پیشین اکوادور از بلژیک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رافائل کوره آ -- رئیس جمهور پیشین اکوادور -- در بلژیک همچنان منتظر پاسخ بروکسل به درخواست پناهندگی سیاسی اش است.

بر این اساس، کوره آ به اتهام دخالت داشتن در آدم ربایی از سوی نهادهای قضائی کشورش تحت تعقیب قرار گرفته است. به گفته دو منبع آگاه، کوره آ که از سال 2017 به همراه خانواده خود در نزدیکی بروکسل زندگی می نماید، بیست و پنجم ژوئن سال جاری درخواست پناهندگی سیاسی کرد.

این منابع گفتند درخواست پناهندگی کور ه آ از آن موقع در سازمان پناهندگی بلژیک در حال آنالیز است. کوره آ به عنوان یک اقتصاددان وابسته به جناح چپ اکوادور از سال 2007 الی 2017 رئیس جمهور این کشور بود. روز چهارشنبه یک قاضی اکوادوری از کوره آ خواست به این کشور بازگردد و در برابر اتهام ربودن یکی از مخالفان سیاسی خود در سال 2012 از خود دفاع کند.

یکی از این دو منبع آگاه به فرانس پرس گفت کوره آ اواخر تابستان در یک جلسه درخواست پناهندگی در بلژیک شرکت نموده بود. همسر کوره آ اقامت بلژیک را دارد و خود کوره آ نیز پیش از آغاز دوران فعالیت های سیاسی در اکوادور، تحصیلاتش را در بلژیک گذرانده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درخواست پناهندگی رئیس جمهور پیشین اکوادور از بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پناهندگی رئیس جمهور پیشین اکوادور از بلژیک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید